2-32-2008.doc

(2265 KB) Pobierz
Strona dla Naszych Rodziców

Strona  dla Naszych Rodziców

Zadania edukacyjne w grupie dzieci 6-letnich to:

1.       Rozwijanie umiejętności zgodnego współżycia i współdziałania z rówieśnikami i najbliższym środowiskiem oraz umiejętności polubownego rozwiązywania spraw konfliktowych i dochodzenia do kompromisu.

2.       Tworzenie więzi uczuciowej z rodziną i środowiskiem, w którym dziecko wzrasta.

3.       Kształtowanie podstawowych powinności moralnych.

4.       Uświadomienie złożoności otaczającego świata i ukazanie miejsca i roli człowieka w tym świecie.

5.       Rozwijanie dbałości o własne zdrowie i higienę osobistą. Doskonalenie nawyków higieniczno-kulturalnych i sprawności samoobsługowych.

6.       Wyrabianie sprawności i zwinności ruchowej oraz umiejętności reagowania na umowne sygnały.

7.       Uświadomienie różnorodności i współzależności organizmów w świecie przyrody oraz podstawowych praw rządzących tym światem – wywoływanie zaciekawienia światem przyrody.

8.       Doprowadzenie do zrozumienia, że będąc najinteligentniejszym dzieckiem przyrody musi chronić ten świat i opiekować się nim.

9.       Zapewnienie doświadczeń do nabywania umiejętności słuchania, rozumienia i mówienia.

10.    Tworzenie okazji umożliwiających zdobycie umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem.

11.    Kształtowanie zainteresowań czytelniczych. Wzbogacanie wiedzy i przeżyć poprzez ciągły kontakt z literaturą dziecięcą.

12.    Rozwijanie gotowości do czytania i pisania.

13.    Zapoznanie z 23 literami i rozwijanie umiejętności odczytywania zdań i prostych tekstów o zgodności graficzno-fonetycznej w obrębie poznanych liter.

14.    Tworzenie warunków do osiągnięcia pełnej dojrzałości szkolnej.

15.    Kształtowanie umiejętności logicznego, matematycznego myślenia i zdobycie orientacji w zakresie podstawowych pojęć matematycznych, związanych z orientacją w przestrzeni, figurami geometrycznymi, cechami jakościowymi przedmiotów i zjawisk, zbiorami, ciężarem, pojemnością i czasem.

16.    Rozumienie pojęcia liczb naturalnych w zakresie od 0 do 10 oraz reprezentujących je cyfr i matematycznych znaków graficznych służących do porównywania liczb.

17.    Rozumienie czynności dodawania i odejmowania w ujęciu praktycznym.

18.    Tworzenie warunków do wyrażania za pomocą różnej ekspresji plastycznej własnych emocji, przeżyć i zaobserwowanych zjawisk oraz nabywanie umiejętności posługiwania się narzędziami i materiałami niezbędnymi do tej twórczości.

19.    Kształtowanie wrażliwości muzycznej poprzez słuchanie, śpiewanie rozpoznawanie i odtwarzanie piosenek, muzyki, brzmienia instrumentów oraz uczestniczenie w zabawach rytmicznych przy muzyce.

20.    Tworzenie okazji do wyzwalania zainteresowań technicznych.

  1. Tworzenie sytuacji sprzyjających poznawaniu i przestrzeganiu zasad ruchu        drogowego w celu bezpieczeństwa własnego i innych.

                                                                               

                                                            

 

 

 

Nr 2 ( 32 ) 2008

 

 

Deszcze za oknami przelatują

kasztany pękają

podskakują

 

chłopcy ze szkoły biegną

z wesołym krzykiem

roztrzaskują wodę

    

bociany odleciały

tylko wróbel

nastroszony czarny

jak mały kominiarz

czeka na okruszyny

chleb słońca

wieczorem mgły się włóczą

po ulicach

 

                                                                        

 

Co słychać w zerówce

 

   Miło jest nam poinformować, że Martynka Wiśniewska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Koń mój przyjaciel”.

W tym roku szkolnym będziemy brać udział w licznych konkursach (szczególnie plastycznych) na szczeblu ogólnopol skim. Teraz czekamy na wyniki konkursu pt. „Jesteśmy przyjaciółmi Kubusia Puchatka”. Kolejne to: „Jesienne pejzaże” oraz „Spotkanie w jesiennym lesie”. Prosimy o wsparcie nas w trzymaniu kciuków za naszych reprezentantów! J

 

14 października w Dniu Edukacji Narodowej uczestniczyliśmy w szkolnej dyskotece... kilka fotek pokaże jaka była fajna zabawa.

Niezwykłe miejsca i ludzie

 

Osiągnięcia w sporcie

 

Janusz Kusociński jako młody chłopak najbardziej lubił grać w piłkę nożną. Trenował też biegi i pewnego dnia,, gdy kibicował swoim kolegom na zawodach poproszono go o udział w wyścigu. Okazał się tak dobrym biegaczem, że postanowił trenować bieganie. W 1932 roku na Olimpiadzie w Los Angeles zdobył złoty medal w biegu na 10000 metrów i pobił rekord świata na 3000 metrów.

 

 

 

 

  Od tego czasu wielu innych polskich sportowców zdobywa złote medale w różnych dyscyplinach.

Jednym z najwybitniejszych jest Robert Korzeniowski. Dyscyplina, którą do niedawna uprawiał, to bardzo długi wyścig, w którym nie można biec, tylko trzeba iść! Korzeniowski na trzech olimpiadach zdobywał w tym maratonie złote medale.

             

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin