1. medycyna estetyczna.doc

(1005 KB) Pobierz

MEDYCYNA ESTETYCZNA

·         Zabiegi z wykorzystaniem lasera

·         Peelingi chemiczne

·         Zabiegi plastyczne

- korekcja blizn
- korekcja odstających uszu

·         Terpia botulinowa

·         JetPeel

·         Kwas hialuronowy

·         Mezoterapia


1. Zabiegi z wykorzystaniem lasera

Do zabiegu laserowego pacjent jest kierowany przez lekarza. W czasie zabiegu, który trwa kilka minut, pacjent oraz osoba wykonująca zabieg mają założone specjalistyczne okulary, które chronią wzrok przed niepożądanym działaniem lasera. Zabiegowi towarzyszy lekki ból. Można go zlikwidować używając kremu anestezjologicznego oraz schłodzonego żelu. Delikatne zaczerwienie i obrzęk, które mogą pojawić się po zabiegu, ustępują samoistnie po kilkunastu minutach. Po zabiegu zalecane jest stosowanie odpowiedniej maści oraz unikanie promieni słonecznych przez 1 miesiąc.

zabiegi laserowe

Posiadany przez nasze Centrum laser diodowy typu VariLite wytwarza fale przeznaczone do:
- Leczenia zmian naczyniowych, takich jak:
- Rozszerzone naczynia krwionośne (teleangiectasie)
- Popękane naczynka włosowate tzw. Pajączki
- Trądzik różowaty (Rosacea)
- Naczyniaki gwieździste
- Naczyniaki starcze
- Drobne pęcherzyki z krwią na uszach osób starszych
- Noewaskularyzacje (nowotworzeni naczyń krwionośnych)
- Port Wine Stains (znamiona naczyniowe)

LaserLaser

Leczenie zmian pigmentacyjnych, w tym:
- Piegi
- Brodawki
- Plamy posłoneczne
- Przebarwienia
- Melanoderma (Melasma)
- Leczenie umiarkowanych, zapalanych zmian trądzikowych.
- Trwałego usuwania owłosienia

Innym urządzeniem na wyposażeniu Centrum jest Energist Ultra Medical (VPL).

Urządzenie to stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystywania światła pulsacyjnego. Źródło światła pulsacyjnego (VPL), to nie laserowe urządzenie, emitujące wiązki światła o szerokim spektrum. Przeznaczone jest do przeprowadzania skutecznych zabiegów trwałej redukcji owłosienia, odmładzania skóry, zamykania rozszerzonych naczynek i czerwonych plam naczyniowych oraz do leczenia trądziku.
Do góry


2. Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne zwane eksfoliacją to zabiegi mające na celu usunięcie zewnętrznych warstw naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu. Substancje chemiczne o określonym stężeniu przenikają wgłąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi skóry.
Przy odpowiednio dobranym preparacie zabiegi te służą:
- poprawieniu stanu i wyglądu skóry
- regeneracji starzejącej się skóry
- zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia
- spłyceniu drobnych zmarszczek
- usuwaniu efektów fotostarzenia
- likwidacji przebarwień ( rozjaśnienie)
- poprawieniu stanu skóry łojotokowej, trądzikowej

Polecamy Państwu:
GlykoPeel
To peeling zwalczający efekty procesu starzenia się skóry. W jego skład wchodzą silny czynnik złuszczający (kwas glikolowy), czynniki depigmentujące (kwas kojowy i ekstrakt z mącznicy lekarskiej), łagodzący podrażnienia ekstrakt z morwy białej oraz witaminy: A, C i E, które optymalizują działanie peelingu.

- Zestawy Peelingów Renophase
RenewLIft - zmarszczki; skóra zwiotczała
Reprogramation - skóra pozbawiona składników odżywczych, równowagi biologicznej; skóra ,,zestresowana"
Depigmentant - przebarwienia
KeratoRegulateur - skóry tłuste do łojotokowych
Działanie zestawów do peelingu Renophase ma na celu normalizację konkretnego problemu fizjologicznego dzięki ukierunkowanemu działaniu kompleksu GA i aktywnych składników, z zachowaniem biologicznej równowagi skóry.

Mandelacpeel
Wskazania:
- starzenie
- melasma
- odmłodzenie skóry
- wiotkość skóry
Jest to peeling dla skóry normalnej i wrażliwej, wykonywany jest w serii 4 - 6 zabiegów w ostępach 3 tygodniowych. Może być stosowany przez cały rok - nawet latem podczas ekspozycji słonecznej i podczas mrozów.

Yellow peel
Usuwa warstwę naskórka na różnych poziomach, a intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Ma działanie złuszczające i stymulujące. Jest to prosty zabieg i przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta. Efekt złuszczenia jest niewielki i wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.
Przeciwwskazania:
- ekspozycja skóry na słońce
- alergie skórne
- aktywna opryszczka
- ciąża
- skóra podrażniona
- doustna terapia pochodnymi vit.A

Spa clasic peel
Wskazania:
- fotostarzenie
- zmarszczki mimiczne
- trądzik, łojotok, blizny potrądzikowe, zaskórniki
- trądzik różowaty
Do góry


3. Zabiegi plastyczne
- korekcja blizn
- korekcja odstających uszu

Do góry


4. Terapia botulinowa

Terapia botulinowa - jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia między nerwami a mięśniem zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Zabieg najczęściej stosowany jest do spłycania bruzd poprzecznych i pionowych w górnej części twarzy .Przeprowadzony jest przez przeszkolonego lekarza, gdyż prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i precyzji. Zabieg trwa krótko i jest prawie bezbolesny. Metoda ta jest bezpieczna, działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje uczuleń. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.
Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki" skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.
Toksyna działa jedynie w obrębi mięśni do których została wstrzyknięta, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast znikają zmarszczki. Następstwem leczenia nie jest zamrożenie mimiki twarzy. Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. Restylane, Surgiderm, itp.). Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta, jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywnośći. Przeciwskazaniami do wykonania zabiegów podania toksyny botulinowej są:

·         choroby płytki nerwowo-mięśniowej (myasthenia gravis, zespół Lamberta Eatona)

·         alergia na albuminę ludzką

·         alergia na toksynę botulinową typu A

·         przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta.
Do najczęstszych działań niepożądanych należy:

·         ból w momencie iniekcji

·         małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie

·         mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji

·         zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych

Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się toksyny ważne jest unikanie masowania i pocierania mięśni do których podano toksynę przez 4 godziny po zabiegu. Należy w tym czasie unikać schylania głowy np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.
Preparaty botuliny nie powinienny być stosowane w okresie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań, które potwierdziłyby brak wpływu leku na płód i mleko matki
Kto może mieć wykonany zabieg?
Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet. W praktyce mężczyźnie coraz częściej decydują się na leczenie, by wyglądać młodziej. Skuteczność w usuwaniu linii zmartwienia powoduje, że metoda ta jest popularna wśród wielu biznesmenów, dając im świeżość i poprawiając samopoczucie oraz odbiór przez osoby z otoczenia, a tym samym wpływając pośrednio na sukces zawodowy i życiowy







 




Do góry


5. JetPeel

Rewolucja w odmładzaniu skóry.
Mikrodemabrazja bezdotykowa przy użyciu soli fizjologicznej oraz powietrza pod wysokim ciśnieniem

Strumień soli fizjologicznej i powietrza (lub tlenu) z dwukrotną prędkością dźwięku złuszcza naskórek z odległości 5-10mm.
Możliwość wykonywania peelingu dowolnej głębokości .
Idealnie nadaje się do każdego rodzaju cery.
Nie powoduje skutków ubocznych i ostrych stanów zapalnych. Możliwość stosowania w trądziku różowatym.

System JetPeel jest stosowany:
- Do złuszczania skóry w celu zmniejszenia zmarszczek powierzchniowych i głębokich.
- Do nawilżania skóry w strefie oddziaływania
- Do korygowania i wygładzania blizn
- Do zabiegów przy zmianach trądzikowych i potrądzikowych
- Do peelingu powierzchniowego i głębokiego
- Do drenażu limfatycznego i liftingu miękkich tkanek twarzy i szyi
- Do szybkiego i skutecznego oczyszczania skóry (nawilżanie i świeżość)
- Do skutecznej walki z cellulitem i rozstępami
- Do rehabilitacji pooperacyjnej








 



Do góry


6. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem (AneStop, EMLA), który w swoim składzie zawiera środek znieczulający. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowanejest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, między brwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Kwas hialuronowy posiada następujące zalety:
- nie jest pochodzenia zwierzęcego
- nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa)
- jest całkowicie wchłanialny
- jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce
- rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne

Jak długo utrzymują się efekty
Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od: wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania), wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia.

Zalety zabiegu
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Przeciwwskazania
- ciąża, karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane
- zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
- świąd w przypadku skóry wrażliwej
- nadwrażliwość w miejscu korekcji
- sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Pracujemy na dwóch unikatowych produktach: Restylane oraz Juvederm Ultra




Restylane jest naturalnym wypełniaczem wchłanialnym o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Pozwala uzyskać widoczne i długotrwałe efekty w zakresie wygładzania zmarszczek, modelowania rysów twarzy, upiększania ust oraz rewitalizacji skóry. Bezbarwny żel zawiera kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, identyczny z wytwarzanym w organizmie. Restylane występuje w kilku odmianach, tworząc rodzinę materiałów medycznych dostosowanych do poszczególnych zastosowań.

Działanie Restylane
Materiał podany pod skórę ujędrnia ją wypełniając zmarszczki oraz nadaje twarzy zdrowszy i młodszy wygląd. Żel uwalnia kwas hialuronowy stopniowo, zatem proces wiązania wody trwa długo, utrzymując młody i jędrny wygląd skóry. Efekty utrzymują się przez kilka do kilkunastu miesięcy, zależnie od miejsca i podanego materiału. Dla Restylane Classic, Touch,Perlane wynosi on 6-8 miesięcy, dla Restylane Lipp nawet do 18 miesięcy. Kuracja Restylane może być powtarzana tak często jak to potrzebne, zapewniając dobry wygląd i samopoczucie.

Dobór materiału z rodziny Restylane
Najpopularniejszy jest klasyczny Restylane o uniwersalnym zastosowaniu, dostępny w objętościach 1 ml oraz 0,5 ml. Stosujemy także materiały Restylane o budowie optymalizowanej pod kątem konkretnego zastosowania, jak np. do korekcji głębokich bruzd, powiększania ust, usuwania delikatnych zmarszczek oraz rewitalizacji skóry.

Restylane Touch przeznaczony do wygładzania zmarszczek delikatnych, jak np. kurze łapki wokół oczu, zmarszczki palacza wokół ust, zmarszczki mimiczne na policzkach. Dostępny w opakowaniu 0,5 ml.

Restylane Perlane najlepszy do wygładzania głębszych bruzd, szczególnie bruzd nosowo-wargowych. Dobry do podnoszenia kącików ust. Tworzy mocniejszą strukturę i dłużej utrzymuje się w tkance.

Restylane Lipp stworzony specjalnie do uwydatniania i upiększania ust. Jego budowa dostosowana jest do struktury anatomicznej warg. Ma wyjątkowo długi okres utrzymywania efektu, nawet do 18 miesięcy. Dostępny w opakowaniach 0,5 oraz 1 ml.

Restylane SubQ nowy materiał, stworzony do wolumetycznego odmładzania twarzy. Podajemy go najczęściej w okolicy kości policzkowych, odtwarzając i uwydatniając naturalne wypukłości twarzy. Dostępny w opakowaniu 2 ml.

Restylane Vital przeznaczony do rewitalizacji i ujędrniania skóry. Stosujemy go najczęściej na twarz, dłonie, szyję oraz dekolt. Jest to podobnie jak wszystkie produkty Q-MED. kwas hialuronowy usieciowany, o jego unikatowości świadczy możliwość wykonania zabiegu HYDROBALANS- niejako stanowiącego etap pośredni pomiędzy mezoterapią a klasycznym wypełnieniem

Materiały stworzono z unikalną koncepcją dopasowania do tkanki. Dobieramy je indywidualnie do pacjentki, jej cech skóry, oczekiwań oraz obszaru poddanego zabiegowi.

RESTYLANE zawiera wyłącznie składniki naturalne, z czasem ulega całkowitej biodegradacji nie pozostawiając żadnych śladów w organizmie człowieka. Jest to o tyle ważne, że nie immunizuje organizmu co może zdarzyć się po stosowaniu wypełniaczy stałych (implantów). Restylane jest obecnie bardzo popularny, na świecie wykonano nim już ponad 4 mln zabiegów w ponad 70 krajach. Zarejestrowany w roku 1996 przez firmę Q-MED ze Szwecji.

Degradacja izowolemiczna
Jedną z wyjątkowych zalet żelu NASHA™, wchodzącego w skład wszystkich produktów Restylane, jest zapewnienie trwałych, długo utrzymujących się rezultatów zabiegu upiększającego. Efekt ten uzyskuje się dzięki unikalnemu procesowi stabilizacji, opatentowanemu przez firmę Q Med, czyli technologii NASHA™, umożliwiającej wyprodukowanie żeli, które zachowują swoją objętość dzięki stopniowemu pochłanianiu coraz większej ilości wody z otaczających je tkanek podczas całego etapu biodegradacji preparatu w organizmie. Proces ten jest stosowany wyłącznie w produkcji żeli NASHA™, na których oparte są produkty Restylane, i jest określany mianem degradacji izowolemicznej

JUVEDERM ULTRA


Jedyny wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem środka znieczulającego.
Juvederm ULTRA to nowa generacja preparatów wypełniających, stworzona po to, by zapewnić jak największą satysfakcję zarówno dla pacjenta, jak też lekarza:
- dodatek lidokainy sprawia, że zabieg jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta, a tym samym pozwala lekarzowi na precyzyjne podanie preparatu przez konieczności wcześniejszego znieczulania,
- zaawansowana matryca 3D usieciowanego kwasu hialuronowego zapewnia wyjątkowo trwały efekt wypełniania zmarszczek
Preparaty Juvederm ULTRA są dostępne w trzech rodzajach o różnej gęstości usieciowania, które pozwolą na spełnienie indywidualnych oczekiwań pacjentów:
Juvederm ULTRA 2 - zmarszczki średnie, podkreślenie konturu ust
Juvederm ULTRA 3 - zmarszczki średnie i głębokie, kontur oraz objętość ust
Juvederm ULTRA 4 - zmarszczki głębokie, objętość ust, policzków, podbródka i żuchwy.



Do góry


7. Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.
Isnieją dwie metody/odmiany mezoterapii
• igłowa dająca większy dyskomfort pacjenta w trakcie zabiegu (konieczność wkłuć) ale też skuteczniejsza (kontrolowana ilość i miejsce podania preparatu) i wymagająca mniejszej liczby powtórzeń
• bezigłowa gdzie uzyskuje się wzrost przepuszczalności naskórka dla substancji aktywnych metodą jonoforezy lub/i elektroporacji np. system TNT
Jakąkolwiek z metod wybierzemy mezoterapia działa lepiej od najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremu bo dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio i na żądaną głębokość (4-6 mm) do skóry właściwej

Wskazania do mezoterapii
• zwiotczenie skóry
• profilaktyka przeciwzmarszczkowa
• zapobieganie wypadaniu włosów
• cellulit (uda, brzuch, pośladki)
• rozstępy

Zalety mezoterapii
• metoda naturalna, niechirurgiczna,
• roztwory leków, które są podawane powodują zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii
• długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry
• metoda znana i stosowana w Europie od wielu lat

Częstotliwość zabiegów
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Zabieg najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, gdyż słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Przygotowanie do mezoterapii
• 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę
• bezpośrednio przed zabiegiem (1-2 godziny) skórę poddawaną zabiegowi można posmarować kremem o działaniu znieczulającym (np. EMLA) - należy ustalić to indywidualnie z lekarzem w trakcie konsultacji

Przebieg zabiegu
Lekarz indywidualnie do potrzeb Pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne, igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem Emla. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane.


Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów
• ból podczas wstrzyknięć - można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego (np. kremu EMLA)
• rumień, obrzęk - występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
• bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
• siniaki, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny)

W razie skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy - czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

Przeciwwskazania do mezoterapii
• alergia (przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację lekarską)
• ciąża, okres karmienia piersią
• cukrzyca (niewyrównana)
• stany zapalne na skórze, opryszczka
• skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
• choroba nowotworowa
• stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Mezoterapia w odmładzaniu skóry
Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Częstotliwość zabiegów:
- intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

Mezoterapia w leczeniu cellulitu
...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin