Nauczanie pcrzyjęcia piłki xz powietrza na kl. piersiowcą (2).DOC

(43 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI: 29

KONSPEKT

 

 

DATA: 10.05.2007r.

 

DYSCYPLINA: PIŁKA NOŻNA

 

TEMAT: Doskonalenie podstawowych umiejętności technicznych w piłce nożnej.

 

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

 

Ilość uczestników: 10

 

Klasa/ Płeć: II f / M

 

Czas trwania zajęć: 45 min.

 

Przybory:  piłki

 

 

 

CELE GŁÓWNE LEKCJI :

 

 

1.Umiejętności: uczeń doskonali poznane elementy techniki(prowadzenie, przyjęcie, uderzenie) gry w piłkę nożną

 

2.Wiadomości. : uczeń zna technikę wykonania elementów technicznych

 

3.Sprawność motoryczna. : zwinność, koordynacja

 

4.Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole

 

 

 

Imię i nazwisko prowadzącego: Zygmunt Biliński


 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

1.Zbiórka

 

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

2 min.

- w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej boiska

 

- nie ćwiczący siadają na ławce

- kontrola obuwia i ubioru

2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min.

 

3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka

1.Berek parami”- Ćwiczący poruszają się w dwójkach trzymając się za RR

prowadząc piłkę przy nogach. Dwie dwójki oznaczone szarfami mają za zadanie

dotknąć pozostałych po czyn następuje zmiana berka.

2.A i B rzucają sobie rękami dwie piłki równocześnie.

3.A i B podają sobie 2 piłki równocześnie jedną rękami druga nogami..

4.A i B podają sobie nogami 2 piłki równocześnie.

5.Oboje podrzut piłki w górę i złapanie piłki partnera.

6.Siad skrzyżny odbicie piłki od parkietu złapanie piłki partnera.

7.Uderzenia piłki prostym podbiciem każdorazowo po jednym odbiciu od podłoża.

8.Uderzenia piłki prostym podbiciem każdorazowo po jednym odbiciu od podłoża

w miedzy czasie obrót o 360 st.

9.A uderza piłkę w miejscu pomiędzy wew. częściami stopy B co kilka sec.

Dorzuca mu piłkę na głowę.

10.A wykonuje skiping na piłce B co kilka sekund dorzuca mu piłkę do uderzenia

głową.

11.A i B żonglują piłką na sygnał próbują wymienić się piłkami bez ich upadku.

12.A i B żonglują piłką klaskając rękami raz z przodu raz z tyłu.

.

 

 

 

 

 

 

10 min.

Ustawienie w rozsypce. Rozpoczęcie

i zakończenie zabawy na sygnał

prowadzącego.

- w parach każdy z piłką.

A<------5m------->B

 

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

Ćwiczący zostają podzieleni przez prowadzącego na cztery osoby, gdzie dwie osoby ustawiały się na linii bocznej boiska z lewej strony a kolejne dwie po przeciwnej stronie, wykonując następujące ćwiczenia:

1.Prowadzenie i przekazanie piłki NP. i NL do partnera znajdującego się z przeciwnej strony. On po przyjęciu piłki wykonuje to samo.

2.Uderzenia piłki bezpośrednio do partnera NP. i NL.

3.j.w z tym, że po uderzeniu przyjęcie piłki i następnie oddanie piłki partnerowi.

4.j.w. tyko przyjęcie piłki LN a odegranie PN i na odwrót.

5.Prowadzenie piłki i wykonanie zwodu pojedynczego i odegranie do partnera.

6.Prowadzenie piłki, zwód na uderzenie i zatrzymanie piłki piętą. Podanie piłki w tył.

7.Zwód  na uderzenie przy prowadzeniu i podanie podeszwą piłki poprzez przetoczenie.

8.Uderzenie piłki z „pierwszej”, gdzie partner wybiega i wykonuje rozkrok i piłka jest przepuszczona między nogami do partnera. Partner z drugiej strony wykonuje to samo.

9.Pierwszy z czwórki trzyma piłkę w rękach i podrzuca ją do partnera znajdującego się po drugiej stronie, ten natomiast przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i „gasi” ją do ziemi, następnie chwyta piłkę i wykonuje to samo.

10.Pierwszy z czwórki wykonuje podanie, natomiast partner z przeciwnej strony wykonuje przyjęcie ze zwodem i podanie do partnera i dalej wykonuja to samo.

11.j.w. tylko z przetoczenie

podeszwą w bok i odegranie do partnera.

12.Bezpośrednie podania do siebie. Staramy się szybko odgrywać piłkę do partnera.

13.Gra szkolna 3x3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na każdy czwórkę przypada jedna piłka.

5.Uspokojenie organizmu

1.Marsz z ramionami w górze – luźne potrząsanie dłońmi.

2.W marszu- skłon tułowia w dół (wydech)- wyprost tułowia z ramionami w bok (wdech).

2 min.

Ustawienie w rozsypce,

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie.

2 min.

- w szeregu na linii bocznej boiska

7.Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym

1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym.

1 min.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin