pozytywne myslenie - psychologia.doc

(32 KB) Pobierz
Pozytywne myślenie - psychologia

Pozytywne myślenie - psychologia

 

Życie nasze jest bardzo proste, zwykle otrzymujemy to, co dajemy. To, co myślimy o sobie staje się dla nas prawdą. Każdy jest odpowiedzialny za wszystko w swoim życiu, zarówno za to co najlepsze, jak i najgorsze. Każda powstała w nas myśl tworzy naszą przyszłość. Każdy z nas tworzy swoje doświadczenia dzięki własnym myślom i uczuciom. To myśli i wypowiedziane słowa kreują nasz los. Gdy czegoś tak naprawdę pragniemy, staramy się żyć tak, aby to osiągnąć i prędzej czy później osiągamy swój cel. To my tworzymy pewne sytuacje, a potem negujemy naszą moc, obwiniając za własną frustrację innych ludzi. Nie ma osoby, miejsca lub rzeczy, które miałyby władzę nad nami, ponieważ tylko MY tworzymy myśli w naszym umyśle. To MY tworzymy nasze doświadczenia, naszą rzeczywistość i wszystko, co się z tym wiąże. Jeśli w naszych umysłach stworzymy pokój, harmonię i równowagę, zajdziemy je również w naszym życiu. Nasza podświadomość akceptuje wszystko, co wybierzemy budując nasze przekonania. T!
o znaczy, że to, w co wierzę myśląc o sobie i życiu, staje się dla mnie prawdą. Żywione przez nas przekonania odzwierciedlają się w naszym życiu. Jeśli chce sądzić, że życie jest puste i nikt mnie nie kocha, na pewno potwierdzi się to w moim życiu. A jeśli zechcę odrzucić to przekonanie i powiem sobie: "Kocham i jestem godny miłości" to stanie się ona dla mnie prawdą. Większość z nas ma nierozsądne wyobrażenie o tym, kim jesteśmy i bardzo wiele sztywnych zasad określających jak żyć. Różne recepty na życie wynieśliśmy z domów rodzinnych , z lat naszego dzieciństwa. Lecz czy zawsze są one właściwe ? Mamy również tendencję do odtwarzania w naszych osobistych związkach tych samych modeli stosunków, jakie łączyły nas z matką czy ojcem. Sami też traktujemy się podobnie jak traktowali nas rodzice. Narzekamy i karzemy się w ten sam sposób. Kochamy i zachęcamy siebie w ten sam sposób, w jaki nas kochano i dopingowano. Jeśliśmy słyszeli o sobie w dzieciństwie, że nie jesteśmy dość dobrz!
y, to przez całe życie żyjemy z tą świadomością. Od nas tylko zależy czy zmienimy własne przekonania. Noszone w sobie urazy, samokrytycyzm, poczucie winy i lęk powodują o wiele więcej problemów niż cokolwiek innego. Natomiast aprobowanie i kochanie samego siebie, tworzenie wokół siebie klimatu zaufania, bezpieczeństwa i akceptacji sprawia, że umysł staje się uporządkowany, kreuje lepsze związki międzyludzkie, daje możliwość otrzymania lepszej pracy, mieszkania, a nawet wpływa korzystniej na wygląd zewnętrzny. Ludzie którzy potrafią kochać samych siebie, nie czynią sobie i innym niczego złego.
Samoaprobata i samoakceptacja to podstawowy klucz do pozytywnych zmian w każdej dziedzinie naszego życia.
Kochanie siebie zaczyna się od niekrytykowania siebie z byle powodu. Zrozumienie samego siebie i właściwe obchodzenie się z własną osobą umożliwia nam zmianę tego wzorca.
Bardzo ważną sprawa w życiu jest także dobre nastawienie, nie tylko do siebie, ale także do tego co robimy i czego w życiu oczekujemy.
Prawdziwe pozytywne myślenie zaczyna się wraz z dobrym samopoczuciem. Jest to także poczucie wolności robienia tego, na co ma się ochotę, i wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Pozytywne myślenie lub jego brak jest tylko zewnętrznym wyrazem naszych wewnętrznych przekonań. Jeśli nie chcemy zaakceptować przekonania, że "coś się nam uda lub na coś zasługujemy" to jeśli spotka nas coś dobrego, nie będziemy umieli z tego skorzystać. Gdy koncentrujemy się na osiągnięciu powodzenia życiowego, nie zżymajmy się np. nad rachunkami , które mamy do zapłacenia. Jeśli będziemy koncentrować się na brakach i długach, będziemy tworzyć ich coraz więcej. Nasze przekonania o brakach i ograniczeniach to jedyna rzecz, która nas ogranicza. Jakie przekonanie ogranicza Ciebie ?. Czy np. chcesz mieć pieniądze tylko po to, by móc pomagać innym potrzebującym. W takim razie uważasz, że nie jesteś wart, aby samemu z nich korzystać. Umiejmy cieszyć się powodzeniem innych, bez zazdrości, krytykowania innych !
z ich sposobu na życie. Każdy człowiek działa zgodnie ze swoim stanem świadomości. Świadomość powodzenia życiowego nie zależy od pieniędzy, ale napływ pieniędzy zależy od twojej świadomości powodzenia życiowego. Im więcej możesz ogarnąć swoją wyobraźnią, tym więcej pojawi się w twoim życiu. Robienie coraz większych pieniędzy to nie wszystko. Chcemy się nimi cieszyć. Czy pozwalamy sobie na przyjemności korzystania z pieniędzy? Jeśli nie, to dlaczego ? Pieniądze nie muszą, a nawet nie powinny być czymś ważnym w życiu. Pieniądze to tylko sposób wymiany. To wszystko czym są. Co byśmy robili i co byśmy mieli, jeślibyśmy nie potrzebowalibyśmy pieniędzy? Gdy zaczynamy pracować nad poprawa naszego powodzenia życiowego, na każdym etapie otrzymujemy tyle, na ile naszym zdaniem zasługujemy. A tak naprawdę nie posiadamy niczego. Jesteśmy tylko użytkownikami posiadanych rzeczy przez pewien czas, dopóki nie przejdą one w inne ręce. Czasami jakoś własność pozostaje w rękach jednej rodziny !
przez kilka pokoleń, lecz ona także przejdzie w inne ręce. To naturalny rytm i nurt życia. Coś przychodzi ,coś odchodzi. Należy umieć to zaakceptować i pogodzić się z tym. Pomyśleć, że jeżeli coś odchodzi to czyni tym samym miejsce dla czegoś nowego i lepszego. Tak wiele ludzi pragnie bogactwa, a nie potrafi przyjąć pochwały. Gdy komuś się gratuluje często ten "krzywi się" przyjmując komplementy. Pochwały to przecież prezenty pomyślności. Należy się nauczyć je przyjmować z wdzięcznością. Być wdzięcznym za każdy dzień, za to że się żyje, jest się zdrowym , ma przyjaciół i rodzinę. Co to właściwie znaczy "porażka" ? Czy znaczy to, że coś nie wyszło tak, jak tego chcieliśmy lub jak się spodziewaliśmy ? Stare powiedzenie mówi: "Jeśli nie udało ci się za pierwszym razem, spróbuje jeszcze raz" i to jest prawdziwe. Nie znaczy to jednak, byśmy mieli zmuszać się do ponowienia prób w ten sam sposób, ale byśmy rozpoznali swój błąd i spróbowali innego sposobu ? dopóki nie zrobimy te!
go poprawnie. Musimy uwierzyć, że naszym naturalnym prawem jest przechodzenie przez życie od sukcesu do sukcesu. Jeśli tego nie robimy, to albo nie działamy zgodnie z wrodzonymi predyspozycjami, albo nie dowierzamy , że nam się powiedzie, lub też nie uznajemy naszego sukcesu. Nie możemy na początkowym etapie stawiać sobie zbyt wygórowane wymagania, prawdopodobnie nieosiągalne bo zawsze poniesiemy porażkę. Kolejnym krokiem w drodze do osiągnięcia pozytywnego myślenia jest wyzbycie się leku i niepokoju. Strach, który towarzyszy nam przez całe życie może nas ograniczyć i nie pozwoli na popatrzenie na świat inaczej, bardziej optymistycznie. Dlaczego ludzie się boją? Myślę, że boją się rozczarowania, potępienia i szyderczego śmiechu innych. Jednak, gdy nie wyrzucimy tego z siebie, niejako nie uwolnimy się od strachu , nie będziemy mogli zmienić ani siebie ani własnego sposobu myślenia. Jesteśmy w stu procentach odpowiedzialni za wszystko, co nas w życiu spotyka. Jakie pr!
zekonania o sobie musimy zmienić, by móc przyciągnąć więcej ludzkiej życzliwości ?






Biografia:

1. "Możesz uzdrowić swoje życie" ? LOUISE L.HAY











 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin