4731.doc

(42 KB) Pobierz
SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW

Grupa 5-6latków

 

Temat: Karnawałowe zabawy z rodzicami.

 

Cele ogólne: Rozwijanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy podczas wykonywania

                      zadań.

                      Integracji rodziców i dzieci w czasie wspólnej zabawy.

 

Metody: czynne – zadań stawianych dziecku

              słowne – objaśnienia i instrukcje

              percepcyjne- obserwacji i pokazu

              metoda pedagogiki zabawy

             

 

L.P.

SYTUACJA EDUKACYJNA

ZADANIA DLA DZIECI

CELE SZCZEGÓŁOWE

ŚRODKI DYDAKTYCZNE

1.

Czynności organizacyjne -Rozdawanie emblematów dla rodziców i dzieci

Dzieci rozdają emblematy dla rodziców i naklejają je na swoje ubranie

 

Dzieci dokonują wyboru emblematu i naklejają go na ubraniu

Emblematy (balony w różnych kolorach)

2.

Piosenka integracyjna „Witam Was”

Dzieci zapraszają rodziców do powitalnej piosenki i wspólnie się przy niej bawią

 

Dzieci witają rodziców bawiąc się z nimi przy piosence – integracja dzieci z rodzicami

 

3.

Zagadki słowne „Za kogo się przebiorę?”

Rozwiązywanie zagadki, wybór odpowiedniej ilustracji

 

Dzieci kojarzą opis słowny z ilustracją bajkowego bohatera

Ilustracje postaci bohaterów bajkowych

4.

Zabawa ilustracyjna przy piosence „Bal w przedszkolu”

Dzieci ruchem przedstawiają treść piosenki – zapraszają do zabawy rodziców

 

Dzieci wspólnie z rodzicami ruchem przedstawiają treść piosenki

Nagranie piosenki „Bal w przedszkolu”

5.

Praca w zespołach – układanie obrazka z części.

Przyporządkowywanie podpisów do obrazków

 

 

 

 

 

 

Układanie obrazka z części „Atrybuty karnawału” – naklejanie ich na karton

Wyszukiwanie podpisu i odczytywanie go samodzielnie lub z pomocą rodziców

Dzieci układają obrazek z części, wyszukują i odczytują odpowiedni podpis

Koperty z obrazkiem do układania, napisy do czytania

6.

Ekspresja ruchowa przy muzyce z wykonywaniem zadań podczas przerwy

Dzieci wraz z rodzicami tańczą przy muzyce na przerwę:

- łączą się w pary dzieci mające emblematy tego samego koloru

- tworzą koło dziewczynki, drugie chłopcy, rodzice dzieci

( przeliczanie, wskazywanie odpowiedniej cyfry, stosowanie znaków matematycznych)

Dzieci wykonują stawiane przez nauczycielkę zadania  np. - przeliczają w określonym zakresie…

Nagranie do tańca, cyfry, znaki matematyczne

7.

Ćwiczenia oddechowe „Dmuchamy balony”

Dzieci dmuchają balony, rodzice pomagają je zawiązać

Dzieci nadmuchują balon

Balony i sznurki

8.

Taniec z balonami – wykonywanie dodatkowych czynności

Dzieci tańczą tak, aby nie zgubić balonów

( wymachują podrzucają …)

Dzieci tańczą z rekwizytem

Muzyka do tańca, balony

9.

Zabawa „Odbijamy balony”

Dziecko kula dużą kostką do gry, ile punktów wyrzuci, tyle razy musi odbić balon

Dzieci przelicza w określonym zakresie; podporządkowują się zasadom zabawy

Duża kostka do gry, balony

10.

Praca w zespołach

„Śmieszne balony”

Dzieci i rodzice wykorzystując różne materiały wykonując z balonów śmieszne postacie - ozdabianie nimi sali

Dzieci współdziała z rodzicami tworząc śmieszne postacie

Balony, kolorowy papier samoprzylepny, bibuła, wełna, materiały

11.

Ewaluacja „Wesoły i smutny balonik”

Dzieci i rodzice przyklejają swój emblemat przy wesołym baloniku – jeżeli się podobało zajęcie i przy smutnym – jeżeli nie.

Dzieci wyrażają swoje odczucia dotyczące zajęcia

Obrazek wesołego i smutnego balonika

 

                                                                                                                              Małgorzata Grabarczyk

                                                                                                                              PM 77 Łódź

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin