O Autorach-05.doc

(49 KB) Pobierz
Szablon dla tlumaczy

O Autorach

Jason Hunter jest starszym technologiem w firmie CollabNet (http://collab.net), firmie dostarczającej narzędzia i usługi dla współpracy Open Source. Oprócz bycia autorem książki „Java Servlet — programowanie” jest także redaktorem witryny Servlets.com, twórcą biblioteki com.oreilly.servlet, współpracownikiem projektu Apache Jakarta, który tworzy serwer Tomcat (od czasów, kiedy projekt był jeszcze wewnętrzną częścią firmy Sun), członkiem grupy ekspertów odpowiedzialnej za tworzenie API Servlet/JSP i JAXP oraz jest członkiem Komitetu Wykonawczego JCP nadzorującego platformę Javy, jako reprezentant Apache Software Foundation. Pisze również artykuły dla JavaWorld oraz przemawia na wielu konferencjach programistycznych i Open Source. W ostatnich czasach współtworzył bibliotekę Open Source JDOM (http://jdom.org), pozwalającą na optymalizację integracji Javy i XML oraz przewodzi grupie ekspertów odpowiedzialnej za tworzenie JDOM.

Jason poprzednio pełnił funkcję głównego technologa w firmie K&A Software, specjalizującej się w treningach i konsultacjach związanych z Javą i działał jako wynajęty ekspert dla wielu przedsiębiorstw włączając w to Sun Microsystems. Jeszcze wcześniej pracował w Silicon Graphics, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie (i niszczenie) różnego rodzaju technologii WWW.

Jason ukończył z najwyższym wyróżnieniem kierunek nauki komputerowe w Willamette University (Salem, Oregon) w 1995. Rozpoczął programowanie w Javie w lecie 1995, a z serwletami i innymi technologiami programowania po stronie serwera jest związany od grudnia 1996. Jeżeli jakimś cudem nie pracuje, przypuszczalnie można go znaleźć na górskiej wędrówce.

William „Will” Crawford związał się z tworzeniem stron WWW w 1995. Pracował przy programie informatycznym szpitala Children's Hospital w Bostonie, gdzie pomagał przy tworzeniu pierwszego elektronicznego systemu zapisów medycznych opartego na sieci WWW i był związany z jednymi z pierwszych korporacyjnych zastosowań języka Java. Był konsultantem projektów sieci Intranet w między innymi Children's Hospital w Massachusetts, General Hospital w Brigham, Women's Hospital, Boston Anesthesia Education Foundation i Harvard Medical Center.

Will obecnie przewodzi zespołowi projektanckiemu w firmie Invantage, Inc. w Cambridge, Massachusetts, która tworzy oparte na Javie narzędzia intranetowe dla przemysłu farmaceutycznego. W wolnym czasie jest zapalonym amatorem fotografii, pisarzem i studentem ekonomii na Yale University.

Kolofon

Wygląd naszych książek jest wynikiem komentarzy czytelników, naszych własnych eksperymentów oraz komentarzy od dystrybutorów. Wyróżniające się okładki dopełniają nasze wyróżniające się podejście do tematów technicznych, tchnące osobowość i życie w potencjalnie suche tematy.

Obrazek na okładce książki „Java Servlet — programowanie. Wydanie drugie.” przedstawia miedziany imbryk.

Collen Gorman była redaktorem produkcji, a Norma Emory edytorem kopii dla „Java Servlet — programowanie. Wydanie drugie.” Catherine Moris i Leanne Soylemez były odpowiedzialne za kontrolę jakości. Firma Frameworks Consulting dostarczyła obsługi produkcji. Ellen Troutman-Zaig napisała indeks.

Hanna Dyer zaprojektowała okładkę niniejszej książki w oparciu o projekt serii autorstwa Ediego Freedmana. Obrazek został sfotografowany przez Kevina Thomasa i dostosowany przy pomocy Adobe Photoshop przez Michaela Snowa. Emma Colby utworzyła pozostałą część okładki w programie QuarkXPress 4.1 przy pomocy czcionki Bodoni Black firmy URW Software i Bodoni Bold Italic firmy Bitstream.

David Futato zaprojektował wnętrze książki w oparciu o projekt serii autorstwa Nancy Priest. Judy Hoer dokonała konwersji plików Microsoft Word na FrameMaker 5.5.6, przy pomocy narzędzi utworzonych przez Mike'a Sierra. Czcionka nagłówków to Bodoni BT, czcionka tekstu to New Baskerville, a czcionka kodu to Constant Willison. Rysunki pojawiające się w książce zostały utworzone przez Roberta Romano przy pomocy Macromedia FreeHand 8 i Adobe Photoshop 5.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin