Scenariusz zajęć z języka angielskiego
Wiek uczniów: 9lat
Data/godzina: 20.05.2011r, / 8.50
Imiona i nazwiska nauczycieli: Monika Baluch, Hanna Michalska
Ilość uczestników: 9-chłopców, 11-dziewczynek
Temat: Animals In the Zoo
Cele ogólne (AIMS):
-kształtowanie umiejętności rozumienia ze słuchu
-kształtowanie nowego słownictwa
Cele szczegółowa (OBJECTIVES), dziecko:
-zna angielskie nazwy zwierząt
-zna podstawowe przymiotniki
-zna kolory
Pomoce naukowe: magnetofon, klej, kserokopie z zadaniami do wykonania na podstawie listeningu, wycięte zestawy zwierząt dla każdego dziecka, flamastry
Metody nauczania języka angielskiego:
-TPR
-
Metody/techniki pracy:
Przewidywane problemy:
-mały stopień koncentracji uczniów-zróżnicowane ćwiczenia
-niedziałający magnetofon z nagraniem?-popatrz na ta jedną kartkę gdzie był przykładowy konspekt tam nie było takich prostych problemow
-mała liczba uczniów na zajęciach?
Przebieg zajęć:
L.p.
Faza
Formy pracy
1.
Porządkowa
Register-Powitanie uczniów po angielsku: Hi eweryone, how are you? Sprawdzenie obecności dzieci. Podanie tematu zajęć “Animals in the Zoo” i zapisanie go na tablicy przez prowadzącego.
Plenum
2.
Warm-up
Gra “Simon says” Dzieci stoją w kole, na początek prowadząca wydaje polecenia, np. Simon says jump, a dzieci je wykonują. Jeżeli prowadząca nie powie przed daną czynnością Simon says wtedy dzieci muszą stać nieruchomo. Jeśli ktoś się wtedy poruszy robi krok w tył. Po dwóch kolejnych poprawnie wykonanych poleceniach może wrócić na swoje miejsce. Przykładowe polecenia Simon says: clap your hands, sit down, stand up, sleep, point red, sing, run, jump, touch your legs, etc. Jeśli któreś z dzieci będzie chętne wtedy ono może wydawać polecenia dla całej klasy.
3.
Pre-listening
1. Skupienie się na temacie- swobodna rozmowa. Prowadząca zadaje pytania dzieciom:
-co to jest Zoo?
-byliście kiedykolwiek w Zoo?
-jakie animals mieszkają w Zoo
-lubicie odwiedzać zwierzęta w Zoo?
-które animlals mieszkające w Zoo lubicie najbardziej?
2. Powtórzenie słownictwa dotyczącego kolorów.
Prowadząca będzie mówiła wierszyk: Listen, listen. Look at me, point to …. One, two, three. Zadaniem dzieci jest najpierw przypatrzeć się swoim ubraniom I kolorom się na nich znajdujących, następnie nauczycielka mówi wierszyk za każdym razem z innym kolorem. Dzieci maja wskazywać palcem dany kolor. Gdy ta zabawa już trochę znudzi dzieci wtedy mówimy im, że mogą szukać kolorów w sali. Gdy zanjdą dany kolor wtedy stoją w miejscu nieruchomo wskazując palcem barwę i prowadząca sprawdza poprawność wskazywanych kolorów. Polecenie do drugiego wariantu może brzmieć tak: Now będziecie szukać colours In the classroom. Wierszyk, powtarzany przez nauczycielkę jest ten sam.
3. Wprowadzenie nowego słownictwa
Praca indywidualna?
4.
While listening
Wysłuchanie listeningu: One day Kate and Her mum went to the zoo. They saw many animls. Like: small lion, green crocodile, big elephant, brown bear, angry tiger, and red parrots. When they came back home. They decided to go to the petshop and buy a parrot.
1. Podczas pierwszego słuchania zadaniem dzieci jest: Wybierz z wyciętych animals tylko te które wystąpiły w wysłuchanym opowiadaniu and stick this animals on a piece of paper (załącznik nr1). Aby dzieci lepiej zrozumiały nasze polecenie najlepiej pokazywać i gestykulować.
2. Podczas ponownego słuchania nagrania zadaniem dzieci jest: Otocz pętlą tylko te animals które usłyszałeś w nagraniu-zwróć uwagę na colours (załącznik nr2).
Praca indywidualna
5.
Post listening
6.
Ewaluacja+zadanie domowe
Wybierz z wyciętych animals tylko te które wystąpiły w wysłuchanym opowiadaniu and stick this animals on a piece of paper
Otocz pętlą tylko te animals które usłyszałeś w nagraniu-zwróć uwagę na colours
magic_bb