3 KONSPEKT LEKCJI.doc

(36 KB) Pobierz
WZÓR KONSPEKTU LEKCJI

 

 

 

 

 

Klasa 5d

Temat lekcji: Omawiamy lekturę – „Opowieści z Narnii”.

Data 27.03.2009

Nauczyciel: Klaudia Parobczyk

 

 

 

 

 

Cele dydaktyczne:

·         Kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

·         Doskonalenie pracy indywidualnej.

·         Ćwiczenie pamięci.

 

Cele operacyjne: (co uczniowie będą potrafili i znali po lekcji)

·         Uczniowie potrafią przypomnieć sobie najważniejsze informacje i wydarzenia z wcześniej przeczytanej lektury.

·         Są w stanie wytłumaczyć innym, dlaczego podobała się im, bądź nie, przeczytana wcześniej książka.

·         Potrafią pracować ze sobą w grupie.

·         Dbają o punkty dla swojej drużyny, a także dla siebie.

 

Cele wychowawcze:

·         Kształtowanie „zdrowego współzawodnictwa”.

 

Metody:

·         Quiz, konkurs.

 

Formy pracy:

·         Indywidualna.

·         Zbiorowa.

 

 

 

 

 

 

Przebieg lekcji i podjęte działania:

1.       Nauczyciel przedstawia się uczniom i sprawdza listę obecności.

2.       Mówi krótko o czym będzie dzisiejsza lekcja.

3.       Wychowawca zadaje dzieciom pytania na temat lektury:

·         Czy przeczytaliście „Opowieści z Narnii”?

·         Czy ktoś nie przeczytał? Dlaczego?

·         Co wam się podobało w książce?

·         Co waszym zdaniem było w niej zbędne?

·         Czy ktoś z was przeczytał dalsze tomy sagi?

·         Kto był waszym ulubionym bohaterem?

·         Czy polecilibyście tę książkę waszym przyjaciołom, znajomym?

4.       Następnie nauczyciel dzieli klasę na trzy grupy. W każdej z nich wybiera lidera, który dba o porządek – pracę w ciszy i skupieniu, a także wyznacza osoby, które będą odpowiadały na pytania. Każda poprawna odpowiedź uzyskuje plusa, którego nauczyciel zapisuje na tablicy.

5.       Każda z grup odpowiada na 5 pytań, które zadaje wychowawca.

6.       Teraz, drużyny zadają sobie po jednym pytaniu, które sami przygotowali.

7.       Ta grupa, która uzyska najwięcej plusów wygrywa i dostaje plusy do dziennika.

8.       Następnie nauczyciel organizuje podobny quiz, ale klasa nie jest już podzielona na drużyny – każdy może się zgłaszać do odpowiedzi.

9.       Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów dostaje 5.

10.  Nauczyciel wstawia „wygrane” plusy i oceny do dziennika.

 

 

 

 

 

Materiały, pomoce dydaktyczne:

·         Quiz przygotowany wcześniej przez nauczyciela.

 

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin