MALACHIT.doc

(25 KB) Pobierz
MALACHIT

MALACHIT

Grupa minerałowa: malachit
Twardość: 3,5 - 4
Gęstość: 3,75-4
Współczynnik załamania światła: 1,7 - 1,9
Barwa: ciemnozielony do szmaragdowego
Przejrzystość: nieprzezroczysty
Miejsca występowania: Zair, Kongo, Zimbabwe, Afryka Południowo-Wschodnia, USA (Arizona), Chile, Australia, Rosja (Ural).
Związek astrologiczny: Skorpion, Byk.

Przypomina zielone liście malwy. Występuje w przyrodzie w różnych odcieniach zieleni, która tworzy pasiasto- faliste wzory. Nieprzezroczysty, ma jedwabisty połysk. W Polsce jego złoża znajdują się w Miedzianej Górze i Miedziance pod Kielcami oraz w okolicach Złotoryi i Lubania Śląskiego.
Malachit ma zdolność "wyciągania" z organizmu chorób i pobudzania przepływu energii. Węglan miedzi zawarty w tym minerale niszczy bakterie chorobotwórcze. Już w starożytności ceniono jego walory lecznicze.
Na chore czy bolące miejsce przykładano kawałek umytego minerału. Ze sproszkowanego przyrządzano maści, mikstury, nalewki. Zmieszanym pół na pół z miodem proszkiem malachitowym tamowano krwotoki, a także smarowano miejsca zaatakowane reumatyzmem. W chorobach wątroby, żołądka, zatruciach i zaburzeniach trawiennych podawano szczyptę malachitowego proszku (tyle, ile zmieściło się na czubku ostrego noża) zmieszanego z czerwonym winem.
Również dzisiaj malachit lub jego eliksir stosuje się do łagodzenia infekcji, astmy, zaburzeń trawiennych oraz do wzmacniania wzroku i pracy serca.
Dobre wyniki daje noszenie wisiorka z tym minerałem lub pierścienia na lewej ręce (na serdecznym palcu) w przypadku wadliwej pracy serca, arytmii czy nerwicy.
Kamień ten oprawiony w miedź przenosi ulgę w bólach reumatycznych. Do leczenia reumatyzmu nadaje się również eliksir zmieszany z olejem wyciskanym na zimno. Należy nim smarować chore miejsca.
Ponadto malachit ma działanie uspokajające i nasenne. Poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową.
Doskonale koordynuje pracę obu półkul mózgowych, dzięki czemu może być stosowany do leczenia autyzmu, dysleksji, epilepsji, rozstrojów nerwowych, zaburzeń koordynacji, zawrotów głowy i problemów ze wzrokiem.
Kamień ten albo jego eliksir przywraca równowagę przy zaburzeniach spowodowanych zatruciem toksycznym.
Malachit sprzyja również płodności. Noszony w czasie ciąży i porodu, zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom.
Utłuczony na miałki proszek wspomaga gojenie ropiejących ran, wrzodów, wyprysków. Dodany zaś do dziecięcej zasypki (pół na pół) skutecznie likwiduje pryszcze i ogniska zapalne na skórze, a nawet we włosach.
Eliksir z malachitu zalecany jest też w czasie głodówki (3 do 7 kropel do wody), gdyż pomaga usuwać toksyny z organizmu. Na szczególne otłuszczone partie ciała można przykładać dodatkowo płytki malachitowe. Wówczas efekt będzie lepszy. Kuracja malachitowa jest skuteczna, gdy prowadzi się ją przez 120 dni. Po trzymiesięcznej przerwie można powtarzać leczenie.
Przypominamy, że po każdym zabiegu leczniczym, czyli przykładaniu minerału bezpośrednio do ciała czy głowy, należy go dokładnie umyć i wytrzeć do sucha, a potem wystawić na kilka minut na działanie promieni słonecznych.
Doskonale koordynuje pracę obu półkul mózgowych, dzięki czemu może być stosowany do leczenia autyzmu, dysleksji, epilepsji, rozstrojów nerwowych, zaburzeń koordynacji, zawrotów głowy i chorób oczu.
W dawnych czasach wierzono, że wino albo woda pita z malachitowego kielicha, sprawia że człowiek zestraja się z siłami przyrody, dzięki czemu staje się odważniejszy i silniejszy, może ponadto rozumieć mowę zwierząt. Astrologicznie malachit jest związany ze znakiem Byka i Skorpiona.
 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin