Masaż twarzy sposób na gładką i wypoczetą skórę.rtf

(1009 KB) Pobierz

Znacznie ważniejsze od tego, co nakładasz na skórę jest sposób, w jaki to robisz. Odpowiedni masaż - towarzyszący aplikacji kremu - może zdziałać cuda.

ykonywanie masażu twarzy ma działanie odprężające, ale także sprzyja zachowaniu jej młodego i świeżego wyglądu. Dzieje się tak dlatego, że odpowiednie masowanie skóry stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i wygładzona.

 

Sposób wykonywania masażu jest niezwykle istotny. Nieumiejętne uciskanie skóry lub masowanie niezgodne z kierunkiem przebiegu mięśni może przyczynić się do powstawania zmarszczek.

 

Zalety masażu

 

- poprawa wchłaniania kosmetyków aplikowanych na skórę podczas masażu

 

- rozluźnienie mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych

 

- zapobieganie wiotczeniu skóry na twarzy, szyi oraz dekolcie

 

- ujędrnienie i lepsze ukrwienie skóry, poprawa jej kolorytu

 

- dotlenienie skóry i lekkie złuszczanie zrogowaciałego naskórka

 

- uczucie zrelaksowania po wykonanym zabiegu

 

Jak, gdzie, kiedy - czyli sposób wykonywania masażu

 

Masaż należy przede wszystkim wykonywać delikatnie. Zbyt silne naciąganie skóry przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego - zamiast wygładzenie zmarszczek, może pojawić się ich więcej.

 

Najlepszą porą do przeprowadzenia tego domowego zabiegu upiększającego jest wieczór. Wówczas, po męczącym dniu, skóra najlepiej odpocznie. Ponadto, składniki odżywcze zawarte w kremie wykorzystywanym do masażu lepiej się wchłoną i dogłębnie odżywią skórę podczas snu.

 

Na początek trzeba wykonać staranny demakijaż i przetrzeć skórę tonikiem.

 

Automasaż należy rozpocząć od nałożenia obfitej porcji półtłustego kremu, który najpierw delikatnie wklepujemy opuszkami palców, a potem gładzimy skórę.  Następnie możemy rozpocząć masaż wybranych części twarzy.

 

Czoło należy masować drugim i trzecim palcem od środka ku skroniom, zataczając przy tym niewielkie kółka. Opuszki palców trzeba przesuwać od nasady nosa nad brwiami aż do skroni. Potem można przez chwilę uciskać skronie tuż nad kącikami oczu.

 

Skórę wokół oczu powinno się masować trzecim lub czwartym palcem, zaczynając od wewnętrznego kącika oka, przez powiekę górną do kącika zewnętrznego powieki dolnej. Bardzo ważne jest, by nie naciągać przy tym skóry.

 

Masaż policzków należy wykonywać ruchem kolistym od kącików ust w kierunku oczu. Na koniec, ruchem głaszczącym, od brody ku skroniom, masujemy całą twarz. Najpierw jedną, a potem drugą połowę.

 

Przeciwwskazania do masażu twarzy

 

Nie wolno wykonywać masażu, gdy twarz dotknięta jest trądzikiem pospolitym lub liszajem.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin