Doświadczenia z krakami cz.2.doc

(114 KB) Pobierz

Doświadczenia z krakami (cz.2)

Początek formularza

 

 
http://www.cafeart.pl/images/stories/B1/Skladzik/EWAdecu/Kraki/zajawka%20do%20krakow.jpg
 

 

    Krak Hobby Art Color to kolejny crakle który poddaliśmy testom.
Jest to krak o bardzo rzadkiej konsystencji - jeśli więc robimy np. pudełeczko lub skrzyneczkę kraka nakładamy na każdą ściankę po kole i- naniesiony na pionową płaszczyznę będzie spływał.

 

 http://www.cafeart.pl/images/stories/B1/Skladzik/EWAdecu/Kraki/krakhobbyartbutelka.jpg

    Jest to krak o bardzo rzadkiej konsystencji - jeśli więc robimy np. pudełeczko lub skrzyneczkę kraka nakładamy na każdą ściankę po kolei - naniesiony na pionową płaszczyznę będzie spływał. Efekt spękań widoczny na zdjęciach został uzyskany w następujący sposób:

- krak został naniesiony pędzlem w wybrane miejsca (grubość warstwy kraka – średnia)

- czas schnięcia – w zależności od warunków - około 1 godziny - krak, jak już wspominałam jest rzadki, nie należy więc pozwolić mu zbyt mocno wyschnąć ponieważ wówczas spękania mogą nie wyjść

- farbę wierzchnią naniosłam gąbeczką kiedy krak był jeszcze delikatnie lepki.

http://www.cafeart.pl/images/stories/B1/Skladzik/EWAdecu/Kraki/krak%20hobby%20art%20color%202.jpg   http://www.cafeart.pl/images/stories/B1/Skladzik/EWAdecu/Kraki/krak%20hobby%20art%20color3.jpg

 

Wyniki:
http://www.cafeart.pl/images/stories/B1/Skladzik/EWAdecu/Kraki/1krak%20hobby%20art%20color3.jpg

 

 

    Spękania wyszły drobne (tym krakiem raczej tylko taki efekt uzyskamy) stanowią siateczkę – to z kolei efekt nakładania farby gąbeczką czyli tapowania . UWAGA! Farbę wierzchnią należy nanosić kiedy Krak jest jeszcze lepki - całkowite przeschnięcie pozbawi naszą pracę spękań.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin