Revision.docx

(19 KB) Pobierz

 

Scenariusz zajęć z j. angielskiego

 

OPRACOWANIE I REALIZACJA              : Kinga Jóźwiak, Aneta Popławska,

  Karolina Machowska

DATA                                                                                    : 21.10.2009

MIEJSCE                                                                      : Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku

KLASA                                                                      : IV B

OPIEKUN                                                                      : mgr Orłowska

CZAS TRWANIA                                                        : 45 min

TEMAT DNIA                                                        : Revision

CELE OGÓLNE:

·         Utrwalenie odmiany czasownika „to be”

·         Przypomnienie zasady stosowania zaimków wskazujących

·         Zasady stosowania zaimków: „my”, „your”, „his”

·         Utrwalenie liczebników 1 – 50

·         Utrwalenie nazw członków rodziny

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Uczeń:

·         Potrafi odmienić czasownik „to be”

·         Zna zasady stosowania zaimków wskazujących

·         Potrafi stosować zaimki: „my”, „your”, „his”

·         Zna liczebniki 1 – 50

·         Potrafi nazwać członków rodziny

METODY AKTYWNOŚCI(wg R. Więckowskiego):

INFORMACYJNE:

·         Wyjaśnienie werbalne

·         Wyjaśnienie ilustrowane

·         Opis z wykorzystaniem pomocy graficznych

HEURYSTYCZNE:

·         Elementy dyskusji

·         Elementy dialogu

FORMY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

·         Aktywność indywidualna jednolita

·         Aktywność grupowa

·         Aktywność z całą klasą             

ŚRODKI DYDAKTYCZNE (wg R. Więckowskiego):

KONWENCJONALNE:

·         Podręcznik „Sky High 1”

·         Ćwiczenia „Sky High 1”

·         Kartoniki z nazwami zaimków osobowych

 

 

PRZBIEG:

I.              CZĘŚĆ WSTĘPNA

1.      Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności, przygotowania do zajęć oraz pracy domowej). Poinformowanie uczniów z terminem sprawdzianu oraz podanie obowiązujących zagadnień – zapisanie ich przez uczniów w zeszycie:

·         Odmiana czasownika „to be”

·         Zaimki wskazujące

·         Zaimki: „my”, „your”, „his”

·         Liczebniki 1 – 50

·         Family

·         Units 1 – 5

II.              CZĘŚĆ GŁÓWNA

1.      Słowne przypomnienie odmiany czasownika „to be” przez chętnych uczniów i zapisanie jej na tablicy. Wykonanie ćw. 1. s. 14.

2.      Odczytanie przez chętnego ucznia reguły (podręcznik s. 14) dotyczącej stosowania zaimków: „my”, „your”, „his”. Przyporządkowanie na tablicy kartoników zaimków osobowych z zaimkami zastępującymi rzeczowniki. Wykonanie ćw. 3, 4. s. 15.

*Odczytanie przez uczniów dialogu z ćw. 4 z podziałem na role.

3.      Podzielenie uczniów na czteroosobowe grupy. Przypomnienie przez uczniów (przy pomocy podręcznika s. 15) zasady stosowania zaimków wskazujących. Wykonanie w grupach ćw. 5. s 15.

             

III.                CZĘŚĆ KOŃCOWA

1.      Podsumowanie zajęć.

2.      Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej – ćw. 1, 2, 3, 6. s. 8, 9

3.      Pożegnanie.

 

 

 

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin