Santa Claus.doc

(43 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć języka

 

Scenariusz zajęć jęz. angielskiego

 

OPRACOWANIE I REALIZACJA              :Kinga Jóźwiak, Karolina Machowska Aneta Popławska

DATA                                                                                    :16.12.2009

MIEJSCE                                                                      : Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku

KLASA                                                                      : 3 A

OPIEKUN                                                                      : mgr A. Orłowska

CZAS TRWANIA                                                        : 45 min

TEMAT DNIA                                                        : Christmas

 

CELE OPERACYJNE:

DYDAKTYCZNE

·         Uczeń zna słownictwo związane z okresem świątecznym

·         Uczeń potrafi rozwiązać krzyżówkę o tematyce świątecznej

·         Uczeń śpiewa piosenkę świąteczną pt. „Santa Claus Is Coming to Town ”

 

WYCHOWAWCZE

·         Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.

·         Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.

·         Uczeń zachowuje porządek na ławce.

 

METODY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

INFORMACYJNE:

·         wyjaśnienie werbalne

·         wyjaśnienie ilustrowane

·         opis z wykorzystaniem pomocy graficznych

HEURYSTYCZNE:

·         elementy dyskusji

·         elementy dialogu

FORMY AKTYWNOŚCI:

(wg R. Więckowskiego)

·         aktywność indywidualna jednolita

·         aktywność grupowa- z całą klasą             

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE (wg R. Więckowskiego):

KONWENCJONALNE:

·         ilustracje dotyczące ,,symboli” świąt Bożego Narodzenia

·         choinka

·         ozdoby choinkowe

·         podpisy do obrazków

·         karty pracy

·         gałązki jemioły

 

TECHNICZNE:

·         magnetofon

·         płyta CD z nagraniem piosenki świątecznej „Santa Claus Is Coming to Town”

 

PRZBIEG:

 

I.              CZĘŚĆ WSTĘPNA

1.      Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności oraz przygotowania do zajęć).

II.              CZĘŚĆ GŁÓWNA

1.      Umieszczenie na tablicy hasła „Christmas” oraz choinki. Wymienianie skojarzeń dzieci dotyczących dekoracji drzewka w języku polskim (ZAŁACZNIK 1).

2.      Zamieszczenie na tablicy ozdób choinkowych i nazywanie ich w języku angielskim przez nauczyciela (ZAŁĄCZNIK 2). Przyczepienie podpisów do poszczególnych przedmiotów (glass ball, bell, star, presents, gingerbread, lights, chain,  Christmas tree – ZAŁĄCZNIK 3).  Powtarzanie słownictwa- od chóralnego, poprzez  grupowe, do indywidualnego.

3.      Wykonanie karty pracy (KARTA PRACY 1). Zadaniem dzieci jest podpisanie ozdób choinkowych i wklejenie karty do zeszytu.

4.      Ubieranie choinki zamieszczonej na tablicy. Dzieci wybierają ozdobę, którą chcą umieścić na drzewku i nazywają ją.

5.      Umieszczenie na tablicy ilustracji z innymi ,,oznakami” Świąt: carol, Santa Claus, snowman, sleigh, stocking, reindeer (ZAŁĄCZNIK 4). Zapoznanie ze słownictwem, powtarzanie go i podpisanie obrazków na karcie pracy (KARTA PRACY 2).

6.      Wykonanie krzyżówki o tematyce świątecznej i wklejenie jej do zeszytu (KARTA PRACY 3).

7.      * Zgadywanka ,, Which tree is mine?” (KARTA PRACY 4)

8.      Rozdanie dzieciom tekstów piosenki Santa Claus Is Coming to Town” . Odczytanie tekstu przez nauczyciela, powtarzanie razem z dziećmi. Odsłuchanie piosenki z płyty. Próba wspólnego zaśpiewania.

             

III.                CZĘŚĆ KOŃCOWA

1.      Podsumowanie zajęć. Wspólne odczytanie wszystkich poznanych słów.

2.      Podsumowanie aktywności i zachowania dzieci.

3.      Pożegnanie.

 

 

 

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin