święta.docx

(17 KB) Pobierz

 

Scenariusz zajęć zintegrowanych

ZAJĘCIA OTWARTE

 

OPRACOWANIE I REALIZACJA              : Kinga Jóźwiak, Aneta Popławska

DATA                                                                                    :17.12.2008

MIEJSCE                                                                      : Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku

KLASA                                                                      : 2F

OPIEKUN                                                                      : mgr Agata Rychlik

CZAS TRWANIA                                                        : 45 min

TEMAT DNIA                                                        : Christmas

 

CELE OPERACYJNE:

DYDAKTYCZNE

·         Uczeń zna zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe.

·         Uczeń zna słownictwo związane z okresem świątecznym.

·         Uczeń śpiewa piosenkę świąteczną pt. „Santa Claus Is Coming to Town ”

 

WYCHOWAWCZE

·         Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.

·         Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.

·         Uczeń zachowuje porządek na ławce.

 

METODY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

INFORMACYJNE:

·         wyjaśnienie werbalne

·         wyjaśnienie ilustrowane

·         opis z wykorzystaniem pomocy graficznych

HEURYSTYCZNE:

·         elementy dyskusji

·         elementy dialogu

FORMY AKTYWNOŚCI:

(wg R. Więckowskiego)

·         aktywność indywidualna jednolita

·         aktywność grupowa- z całą klasą             

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE (wg R. Więckowskiego):

KONWENCJONALNE:

·         ilustracje dotyczące tradycji świąt Bożego Narodzenia

·         karty pracy

·         gałązki jemioły

 

TECHNICZNE:

·         magnetofon

·         płyta CD z nagraniem piosenki świątecznej „Santa Claus Is Coming to Town”

PRZBIEG:

 

I.              CZĘŚĆ WSTĘPNA

 

1.      Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności oraz przygotowania do zajęć).

 

II.              CZĘŚĆ GŁÓWNA

 

1.              Umieszczenie na tablicy hasła „Christmas”. Zapisywanie na tablicy skojarzeń dzieci dotyczących świąt Bożego Narodzenia (w języku polskim).(ZAŁACZNIK 1)

2.              Zamieszczenie na tablicy planszy przedstawiającej choinkę. Przyczepianie na niej obrazków z dekoracjami (bombka, gwiazda łańcuch, lampki, prezenty, choinka) i zapisywanie ich angielskich nazw. Odczytanie nazw przez nauczyciela, powtarzanie nazw przez dzieci.

3.              Umieszczenie na tablicy ilustracji przedstawiającej Świętego Mikołaja, bałwana, anioła, sanie i renifery. Zapisanie angielskich nazw. Odczytanie nazw przez nauczyciela, powtarzanie nazw przez dzieci.

4.              Rozdanie dzieciom kart (analogicznych z umieszczonymi na tablicy) do uzupełnienia angielskimi nazwami. (ZAŁĄCZNIK 2)

5.              Rozdanie dzieciom tekstów piosenki Santa Claus Is Coming to Town” . Odczytanie tekstu przez nauczyciela, powtarzanie razem z dziećmi. Odsłuchanie piosenki z płyty. Próba wspólnego zaśpiewania.

             

III.                CZĘŚĆ KOŃCOWA

 

              1.Podsumowanie zajęć. Wspólne odczytanie wszystkich poznanych słów.

             

              2. Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej (ZAŁĄCZNIK 3 ).

             

              3. Podsumowanie aktywności i zachowania dzieci:

          Przyznanie plusów, ocen oraz „dyplomów pomocnika elfa” dla najbardziej

          aktywnych dzieci. (ZAŁĄCZNIK 4)

             

              4. Pożegnanie.

 

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin