33. PK- doskonalenie rzutów po kozłowaniu.doc

(29 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI DLA KL III

 

                                                           KONSPEKT

 

 

TEMAT: Koszykówka Gra szkolna 4*4.- sędziowanie

Cele lekcji: Uczeń - potrafi kozłować piłkę, dokładnie podawać 

                                    - kształtuje koordynację  ruchową

                                    - wie jak samemu kształtować szybkość

                                    - samokontrola poprawność wykonywania zadań

Klasa: VI f

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Pomoce: piłki do koszykówki

DATA : 18.05.2004

 

TOK LEKCJI

TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ

UWAGI

 

Cz. I  wstępno – przygotowawcza

część organizacyjna

 

 

 

zab. bieżna

rozgrzewka

-          zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

-          podanie tematu lekcji i zadań głównych, zachęta do ćw.

-          „Berek lawina” – zab. znana

-          w truchcie dookoła sali krążenie obustr. RR z piłką trzymaną w RR

-          na sygnał skłon T w przód

-          skip A

-          krążenia piłki dookoła T od pasa do kostek i z powrotem

-          leżenie przodem RR w bok, przetaczanie piłki z PR do LR itd.

-          siad prosty, krążenia piłki dookoła NN w praw. i lew. str.

-          pw. jw., kozłowanie piłki z przejściem do klęku, przysiadu i wstania – po do pw. kozłując cały czas

ustawienie w dwuszeregu

 

 

 

 

 

 

skłon T o  NN prostych

piłka trzymana na wyciągniętych  RR

 

piłka toczona jest pod kl. pierś.

 

NN proste w kolanach

Cz. II główna

doskonalenie poznanych elementów

 

 

 

 

 

doskonalenie rzutu po kozłowaniu

 

 

 

gra

1.       w rozsypce po całej sali dowolne kołowania piłki: piłką wokół ciała, pod NN, PR, LR, ze zmianą kierunku tempa, w marszu i biegu

2.       podania do partnera: górne, półgórne, jednorącz, kozłem

3.       jw. w biegu wzdłuż sali

4.       jw. zakończone rzutem z biegu w wyskoku

5.    ustawienie po obu str. kosza, kozłowanie i rzut         do kosza piłki

6.  ustawienie trójkami – „ósemka” zakończona rzutem do kosza

7.    dowolne rzuty do kosza

8.    gra szkolna

 

 

 

 

 

 

 

        

           

jedna piłka na trójkę

 

 

podział na trzy zespoły

Cz. III końcowa

ćw. korekcyjno – uspokajające

 

 

zakończenie lekcji

-          ćw. wyprostne z prawidłowym oddychaniem

-          dwójkami, ustawienie tyłem do współćw., jedna  osoba wykonuje opad T w przód z równoczesnym uniesieniem współćw.

-          omówienie lekcji, wyróżnienie aktywnych uczniów

-          motywacja do samodzielnego udziału w aktywności ruchowej

-          pożegnanie

uczeń, (ten co podnosi) trzyma współćw. za nadgarstki, on zaś swobodnie leży na plecach - zmiana

ustawienie w dwuszeregu

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin