Dzień w którym Kłapouchy gubi ogon.doc

(27 KB) Pobierz

                                   SCENARIUSZ ZAJĘĆ W GRUPIE II

 

 

Temat: Tydzień z Kubusiem Puchatkiem- ,,Dzień w którym Kłapouchy gubi 

              swój ogon, a Puchatek go odnajduje’’.

 

Metody: czynnościowa, zadaniowa, pokaz, rozmowa

 

Formy pracy: zespołowa, grupowa, indywidualna

 

Problem: <Po co zwierzątkom ogonki ?>

 

Pomoce i środki dydaktyczne:

-,,Kubuś Puchatek’’ A. A. Milne

-kolorowe ilustracje

- szarfy na ogonki , kaseta z wesołą muzyką

- wielki obrazek Kłapouchego do sali i małe obrazki osiołków

- wełniane ogonki do przytwierdzenia do karty

 

Cele operacyjne: Dziecko odpowie na zadawane pytania

                             - pobudzi swą koncentrację uwagi

                             - poszuka zwierzątka, które ma ogon np. (słoń, kot, pies)           

                             - przymocuje wełniany ogonek Kłapouchemu

                             - odnajdzie zaginione przedmioty

                             - pokaże ruchem i za pomocą ćwiczenia ortofonicznego

                                wyrazi zadowolenie

 

 

           Przebieg zajęć:

 

1.        Przywitanie dzieci

2.        Nauczycielka zaprasza dzieci do kolejnej przygody z Kubusiem Puchatkiem

3.        Tekst z książeczki- A. A. Milne- pytania i odpowiedzi do przeczytanego fragmentu, kiedy to Kłapouchy gubi swój ogon, a Puchatek pomaga go odnaleźć (odtwarzanie przebiegu wydarzeń), ilustracje do tekstu

4.        Dzieci poszukują zwierzątek, które mają ogon, wymieniają je, np. słoń, kot, pies, krówka- zastanawiają się- ,,po co zwierzątkom ogon? ‘’, ,,do czego służą ogonki?’’.(Są wyrazem zadowolenia, radości, smutku, służą jako pomoc np. do odganiania muszek u krówek itd.) ,,A czy ludzi mają ogonki?’’- refleksja. 

5.        Zabawy ruchowe- ,,Taniec z ogonkami’’, ,,Koty i myszki’’, ,, Odnajdywanie ukrytych ogonków’’. Dzieci wykorzystują szarfy.

6.        ,,Kłapouszek i jego ogonek’’- dzieci zasiadają do swoich stolików na swoje miejsca, otrzymują kartę z Kłapouchym i ogonek zrobiony z włóczki.

Dzieci najpierw kolorują osiołki, a następnie z pomocą nauczycielki przytwierdzają ogonek do karty.

7.        Dzieci pokazują ruchem i wydają odgłos ,,zadowolonego osiołka, który znalazł swój ogonek’’.

8.        Podsumowanie zajęć. Omówienie i refleksja.

9.        Podziękowanie dzieciom za wspólne zajęcia.

 

 

 

 

 

 

                                                           opr. mgr Bożena Bałuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin