moj.doc

(3098 KB) Pobierz
1

I. WYKONANIE STROPU W TECHNOLOGII MONOLITYCZNEJ.

 

 

                 1.A.  Charakterystyka systemu deskowań podciągu i żebra.

1.1  Cechy produktu

             

              Deskowanie podciągów składa się z zamków podciągów, dźwigarów UZ 500 oraz dostępnych w handlu dźwigarów drewnianych o wysokości 20 i 24 cm. Za pomocą tych elementów można formować szybko i prosto podciągi i żebra o wysokościach do 60 cm i to bez użycia ściągów. Stosując dodatkowo ustawione pionowo dźwigary drewniane można formować podciągi o wysokościach do 90 cm. Wysokość podciągu kształtuje się z modułem 1 cm, podczas gdy szerokość dopasowuje się bezstopniowo. Zamek podciągu daje się zamontować na każdym dźwigarze drewnianym, którego pasy nie przekraczają 8 cm szerokości i 6 cm grubości. Dlatego materiał deskowania podciągów może być używany w dalszej kolejności przy innych rodzajach deskowań. Montaż zamka podciągu odbywa się poprzez proste zaciśnięcie na dźwigarze drewnianym, który służy jednocześnie jako podparcie poszycia dolnego ze sklejki. Dzięki dużemu rozstawowi obu uchwytów zamka, które zazębiają się za górny pas dźwigara, uzyskuje się wysoką dokładność kąta ustawienia zamków podciągów. Dźwigarek UZ 500 służy do dopasowania wysokości

sklejki do wysokości podciągu i do umocowania deskowania boków podciągu, które składa się z ułożonych wzdłużnie dźwigarów drewnianych lub kantówek. Dźwigarek UZ 500 jest zaczepiany do zamka podciągu poprzez sworznie na wysokości uzależnionej od wysokości

podciągu. Bez stosowania dźwigarów UZ 500 mogą być wstawiane bezpośrednio w profil przejmujący zamka podciągu pionowe dźwigary drewniane.

 

 

 

 

 

 

 

1.B. Charakterystyka systemu deskowań podciągu i żebra.

1.2  Cechy produktu

             

              Dźwigary H 20 tworzą w połączeniu z podporami stalowymi, stojakami trójnożnymi, głowicami podpór i płytami poszycia racjonalny system deskowania stropowego do każdego rzutu i wysokości obiektu. Dźwigar H 20 charakteryzuje się niewielkim ciężarem (5,0 kg/mb), a przy tym dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i dokładnym wykonaniem. Zaokrąglenia końców oraz dokładne klejenie wydłużają ugotrwałości dźwigarów. Prezentowana poniżej instrukcja montażu i użytkowania zawiera dane istotne dla posługiwania się i użytkowania produktów stanowiących przedmiot opisu lub rysunku.

Należy dokładnie przestrzegać wskazań technologicznych zawartych w niniejszej dokumentacji. Każde odstępstwo od niej wymaga poparcia dodatkowymi obliczeniami statystycznymi. Należy stosować jedynie elementy nieuszkodzone. Uszkodzone elementy należy odseparować. Do napraw wolno stosować wyłącznie oryginalne części zamienne firmy Thyssen Hünnebeck GmbH. Równoczesne stosowanie elementów deskowania Variomax z elementami innych producentów może kryć w sobie niebezpieczeństwa , dlatego wymaga dodatkowego sprawdzenia statycznego. Dźwigary H 20 są do dyspozycji w 10-ciu długościach od 1,90 m do 5,90 m (możliwe są długości specjalne do 12,00 m)

 

Trzpienie szybkiego rozformatowania

 

              Każda podpora zaopatrzona jest w trzpień szybkiego rozformatowania, umożliwiający poprzez jedno uderzenie młotkiem natychmiastowe odciążenie nakrętki regulacyjnej.

              Przemyślane elementy osprzętu czynią deskowanie Variomax szybszym w użyciu i efektywniejszym. Stojak trójnożny ułatwia ustawianie podpór. Głowice opadające umożliwiają opuszczenie deskowania o 6 cm poprzez wybicie klinów. Poprzez przewrócenie na bok dźwigarów poprzecznych uzyskuje się wolną przestrzeń o wysokości

12 cm. Umożliwia ona systematyczne i łatwe zdemontowanie elementów deskowania.

Tabele do płyt poszycia i zalecenia konstrukcyjne dla Variomax

              Dopuszczalny rozstaw dźwigarów podłużnych zależy od wymaganej grubości stropu i wybranego rozstawu dźwigarów poprzecznych (ich rozstaw warunkują rodzaj i wielkość stosowanych płyt poszycia).

Z ustalonego rozstawu dźwigarów podłużnych i grubości stropu wynikają dopuszczalne rozstawy podpór.

Wszystkie wartości rozstawów dopuszczalnych do racjonalnego dobrania zestawu deskowania stropowego

Variomax można szybko i dokładnie odczytać z poniższych tabel :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              1.2 Zestawienie deskowań i parametryzacja.

 

              Na podstawie instrukcji i danych technicznych przez producenta dobrano odpowiednie rozstawy dźwigarów podłużnych i poprzecznych oraz odległości miedzy podporami tych dźwigarów. Na podstawie tabeli III dobrano następujące parametry:

             

              - grubość stropu – 12 cm.

              - rozstaw między dźwigarami poprzecznymi max 75 cm (przyjęto zgodnie z

                            proj emax = 0,59cm .

              - rozpiętość pól z których zbierają obciążenia dźwigary podłużne Lmax = 3,06, przyjęto                             L = 2,60 .

              - rozstaw słupów podpieranych amax = 1,51 m, przyjęto a = 1,00 m

              - przyjęto grubość sklejki 21 mm.

 

              Zestawienie elementów deskowania:

              - deskowanie płyty stropu:

                            - 20 dźwigarów o długości 5,35m

                            - 12 dźwigarów o długości 5,50 m

                            - 4 dźwigary o długości 3,40 m

                            - 6 dźwigarów o długości 2,05 m

                            - 4 dźwigary 2,20 m

           ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin