UMOWA Z KIEROWNIKIEM BUDOWY.doc

(46 KB) Pobierz
Umowa z kierownikiem budowy

UMOWA Z KIEROWNIKIEM BUDOWY

 

 

Zawarta w dniu r. między:  i ,

zwanymi dalej Inwestorami, a , zam. w , ul.

legitymującym się dowodem osobistym nr  zwanym dalej Kierownikiem budowy.

 

1

 

Inwestorzy zlecają, a Kierownik budowy zobowiązuje się kierować budową domu mieszkalnego  o powierzchni użytkowej  m kw. i powierzchni zabudowy m kw., położonego w  przy ul. , stanowiącej działkę gruntu o obszarze m kw., oraz ogrodzenia działki.

 

2

 

Inwestorzy przekazują Kierownikowi budowy projekt budowlany budynku, decyzję o warunkach zabudowy, decyzję – pozwolenie na budowę i projekty przyłączy poszczególnych mediów.

 

3

 

Kierownik budowy zobowiązuje się dokonać zgłoszenia rozpoczęcia budowy i odebrać dziennik budowy.

 

4

 

Kierownik budowy zobowiązuje się na bieżąco prowadzić dziennik budowy i kierować robotami, przebywając na budowie każdego dnia prowadzenia robót przez wykonawcę.

 

5

 

Kierownik budowy zobowiązuje się zawiadamiać Inwestorów na trzy dni naprzód o konieczności zakupu materiałów budowlanych z podaniem ich ilości.

 

6

 

Kierownik budowy zobowiązuje się zapewnić na placu budowy czystość i porządek przez:

1) wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym oraz przyłączenie do istniejącej kanalizacji sanitarnej,

2) gromadzenie powstałych na terenie budowy odpadów komunalnych w urządzeniach, o których mowa w podpunkcie. 1,

3) usuwanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych,

4) oczyszczanie ze śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

 

 

7

 

Kierownik budowy zobowiązuje się zawiadomić Inwestorów niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistnieniu nieprawidłowości przy wykonywaniu robót.

 

8

 

Kierownik budowy zobowiązuje się nadzorować bezpieczeństwo pracy osób zatrudnionych na budowie i przebywających na terenie budowy, m.in. dostarczających materiały, architekta i samych Inwestorów.

 

9

 

Wartość powierzonych prac w zakresie kierowania budową strony określają na kwotę (słownie: złotych), przy czym wynagrodzenie będzie wypłacane w następujący sposób:

– 10% należnego wynagrodzenia w dniu wykonania fundamentów,

– 40% w dniu zakończenia stanu surowego,

– 25% w dniu ukończenia instalacji,

– 10% po wykonaniu tynków wewnętrznych,

– 10% po wykonaniu tynków zewnętrznych,

         5% po zakończeniu budowy i zgłoszeniu tego faktu do właściwego organu administracji oraz uporządkowaniu terenu.

 

10

 

W wypadku gdyby Kierownik budowy nie stawił się na terenie budowy dwa kolejne dni bez usprawiedliwienia nieobecności bądź nie wykonywał swoich obowiązków w sposób rzetelny, Inwestorzy mają prawo odstąpić od umowy.

 

11

 

Kierownik budowy ma prawo odstąpić od umowy w wypadku, gdyby obie strony nie mogły uzgodnić wspólnego stanowiska co do prowadzenia robót budowlanych, a Inwestorzy żądali rozwiązań niezgodnych z normami budowlanymi czy zasadami bezpieczeństwa.

 

12

 

W razie odstąpienia od umowy przez którąś ze stron Kierownikowi budowy należy się wynagrodzenie za wykonane etapy.

 

13

 

W razie odstąpienia przez Kierownika budowy od następnego etapu prac z przyczyn innych niż wskazane w punkcie 11 bądź nieusprawiedliwionego niestawienia się na terenie budowy przez ponad dwa dni robocze Kierownik budowy zapłaci Inwestorom karę umowną w wysokości (słownie: złotych), która zostanie potrącona z należnej zapłaty za etap poprzedni.

 

 

14

 

W razie odstąpienia od umowy przez Inwestorów z przyczyn nie leżących po stronie Kierownika budowy oraz innych niż w punkcie 10 umowy Inwestorzy są zobowiązani do zapłaty na rzecz Kierownika budowy kary umownej w wysokości zł (słownie: złotych).

 

15

 

W zakresie nienormowanym niniejszą umową znajdują zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego, w tym odpowiednio przepisy z zakresu umowy zlecenia, oraz przepisy ustawy Prawo budowlane, które do podstawowych obowiązków kierownika budowy zaliczają:

1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego,

2)  prowadzenie dokumentacji budowy

3)  zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,

4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu,

5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem,

6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy,

7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiektu budowlanego do odbioru,

8) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego,

9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2. Ustawy Prawo Budowlane.

 

16

 

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

 

 

 

 

 

 

Inwestorzy                                                                                                  Kierownik budowy

                                                                                                                                

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin