Scenariusz zajęcia dla rodziców 22.05.2006.doc

(26 KB) Pobierz
Scenariusz zajęcia dla rodziców

SCENARIUSZ  ZAJĘCIA  DLA  RODZICÓW

 

Data zajęcia: 22.05.2006r.

Prowadząca: mgr Agnieszka Mikulska

Grupa: dzieci 6-letnie

 

Temat: „Zadania Pani Wiosny”

 

Cel główny:

Sprawdzian  nabytych umiejętności w zakresie:

-głoskowania, podziału na sylaby, wyodrębniania pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie,

-znajomości wyglądu liter, umiejętności pisania i czytania,

- doskonalenia wymowy dzieci,

- znajomości instrumentów perkusyjnych i gry na nich,

- rozróżniania figur geometrycznych, znajomości liczb i cyfr, umiejętności dodawania, odejmowania, określania i porównywania liczebności zbiorów, znajomości  znaków   +, - ,  =, <, > .

 

Cele operacyjne: Dziecko:

- potrafi dzielić wyraz na głoski, sylaby, wyodrębnia pierwszą i ostatnią głoskę w wyrazie,

- wie jak wyglądają litery,

- potrafi pisać i czytać,

- zna instrumenty perkusyjne i potrafi na nich grać,

- rozróżnia figury geometryczne za pomocą dotyku,

- zna liczby  do 10, potrafi dodawać, odejmować w zakresie 10,

- określa i porównuje liczebność zbiorów,

- zna symbole graficzne liczb oraz znaki: +, -, =, <, >.

 

Pomoce: list Pani Wiosny, losy z zadaniami , plansza z krzyżówką i rekwizyty do niej , instrumenty perkusyjne, koperty z cyferkami, płyta CD, magnetofon, plansza z działaniami matematycznymi, kostka do gry (ze ściankami od 5 do 10),kartki, mazaki, worek z figurami geometrycznymi, kartki z wyrazami (np.: motyl, kwiatek, statek, rower, itp.).

 

 

Przebieg zajęcia:

 

1. Zabawa powitalna „Wszyscy są...” (Klanza)

2. Przeczytanie listu od Pani Wiosny.

3. Losy – losowanie zadań (głosowanie, podział na sylaby, wyodrębnianie pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie).

4. Rozwiązywanie krzyżówki.

5. Dzieci klaszczą w ręce, gdy usłyszą wyrazy związane z wiosną.

6. Układanie zdań z wyrazami związanymi z wiosną.

7. Rozpoznawanie nazw instrumentów perkusyjnych po brzmieniu.

8. Liczenie ilości uderzeń w instrumenty – pokaz cyfr na kartonikach.

9. Śpiewanie piosenki „Cyferki” z instrumentami perkusyjnymi.

10. Rozwiązywanie działań matematycznych – zastosowanie znaków +, -, =, <, >.

11. „Dziwna kostka” – podawanie działań na dodawanie do „wyrzuconej” liczby.

12. „Czarodziejski worek” – rozpoznawanie figur geometrycznych po dotyku.

13. Ilustrowanie przeczytanych wyrazów na kartce, podpisanie pracy własnym imieniem i      

      nazwiskiem.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin