Mój konspekt na hospitacje LISTY.doc

(34 KB) Pobierz
Kluczbork, dnia 31

Kluczbork, dnia 31.10.2008

 

Konspekt zajęć

Grupa SŁONECZKA - mieszana wiekowo.

 

 

 

Temat : Znaczki i koperty.

 

Cele, dziecko:

o       umie klasyfikować

o       potrafi wyodrębnić część wspólną zbioru

o       śpiewa piosenkę

o       potrafi określić: nastrój oraz tempo piosenki

o       rozwiązuje zagadki

o       potrafi przeliczać do 4

o       jest twórcze

Metody: praktyczna, problemowa, ruchowa.

Forma: zespołowa, indywidualna.

Środki dydaktyczne: płyta CD z piosenką, koperty białe, koperty szare, koperty ze znaczkami, szarfy, plastelina, blok techniczny.

 

 

Przebieg zajęć:

1.      Śpiewanie piosenki ze słuchu: List, listeczek.

2.      Analiza piosenki:

a.       Kto śpiewa piosenkę?

b.      Jaka jest treść piosenki?

c.       Próby określenia nastroju oraz tempa piosenki.

d.      Czy można ruchem zilustrować treść piosenki?

3.      Rozwiązywanie zagadek:

 

Rogate i zębate, choć nieduże.

Do kartki przyklejone, odbywają podróże.                          (znaczek)

 

Papierowa torebka, a na niej znaczek.

Gdy rozerwę ją prędko, list w środku zobaczę.                             (koperta)

 

4.      Przeliczanie kopert ułożonych na dywanie:

a.       Ile jest białych?

b.      Ile jest szarych?

c.       Ile kopert ma znaczki?

5.      Ćwiczenia w wyodrębnianiu części wspólnej zbioru.

a.       Jak można podzielić koperty? (białe, szare, ze znaczkami)

b.      Otocz szarfą żółtą białe koperty.

c.       Otocz szarfą niebieską koperty ze znaczkami.

d.      W której pętli znajdą się białe koperty ze znaczkami?

e.       Przelicz koperty w pętlach i podpisz je odpowiednimi cyframi.

6.      Zabawa ruchowa Spacer:

Wszyscy siadamy na dywanie tworząc krąg. Dzieci słuchają poleceń nauczycielki z równoczesnym naśladowaniem jej ruchów.

A.    Wyruszamy w drogę (uderzamy dłońmi płasko o uda naśladując odgłosy chodzenia)

B.     Teraz trochę pobiegniemy (uderzamy szybciej)

C.     Wyprzedza nas jeździec na koniu (wyklepujemy rytm galopującego konia)

D.    Przechodzimy przez most (bijemy pięściami w pierś)

E.     Na brzegu lasu widzimy sarenkę, skradamy się po cichutku żeby jej nie spłoszyć (czubkami palców dotykamy ud)

F.      Zaczyna wiać wiatr, coraz silniejszy huragan (wydmuchujemy powietrze naśladując gwizd wiatru)

G.    Sarenka ucieka wielkimi skokami (uderzamy mocno dłońmi w uda unosimy je w górę i ponownie uderzamy)

H.    Wracamy pomału do domu, niektórzy są zmęczeni i wloką się na końcu, szurając nogami (dłonie udają wolne kroki).

7.      Wykonanie projektu znaczka pocztowego.

a.             Dzieci otrzymują przygotowany wcześniej przez nauczyciel kartki (1/4 z A4).

b.            Przygotowują swoje miejsce pracy, wyciągają plastelinę.

c.             Na kartce bloku technicznego tworzą z plasteliny własny projekt znaczka pocztowego.

d.            Oglądanie prac.

 

 

Opracowała:

mgr Jolanta Dziok

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin