Analiza pierwiastkowa włosa 1.doc

(30 KB) Pobierz

  

 Analiza pierwiastkowa włosa

- odpowiedź na pytanie, czemu chorujemy.

                                                       

Analiza pierwiastkowa włosów to nie ekstrawagancja, ale prawdziwe badanie pozwalające na określenie poziomu biopierwiastków w naszym organizmie. To nie chwyt reklamowy sieci salonów fryzjerskich, ale badanie, które pozwoli na określenie stanu równowagi pierwiastkowej organizmu. Jeśli mamy zbyt mało lub za wiele jakiegoś składnika mineralnego wówczas chorujemy. Wiele stanów chorobowych organizmu ściśle wiąże się ze zmianami stężeń pierwiastków śladowych w tkankach. Wykazano, że najlepszą metodą określenia ilości pierwiastków śladowych
w organizmie jest zbadanie ich stężenia we włosach i paznokciach. Włosy i paznokcie znajdują się poza powierzchnią skóry. Wyłączone są, więc z procesów metabolicznych.

Włosy są obojętną, trwałą tkanką, która nie ulega biologicznym zmianom. Keratynowa zewnętrzna otoczka włosa w pełni zapobiega zarówno utracie składników wewnętrznych jak i przedostawaniu się do środka zanieczyszczeń zewnętrznych, a wnętrze włosa niczym gąbka chłonie i magazynuje składniki mineralne.

Zapewnia to stałość składu chemicznego.

Próbki włosa pobiera się w sposób nieinwazyjny. Szczególnie cenna dla określenia stanu zdrowia pacjenta jest analiza toksycznych pierwiastków śladowych we włosach. Analiza ta jest najlepszą metodą oceny stanu mineralnego organizmu.

                           

Analiza pierwiastkowa włosa jest metodą pozwalającą określić gospodarkę mineralną organizmu między innymi

·    w stanach wystąpienia objawów klinicznych zespołu złego wchłaniania,

·    zaburzeniach hormonalnych,

·    zaburzeniach neurologicznych,

·    zaburzeniach dermatologicznych (łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów...),

·    leczeniu otyłości,

·    schorzeniach kostno-stawowych,

·    kardiologicznych

              i wielu innych schorzeniach.

 

We wszystkich wymienionych procesach patologicznych niebagatelne znaczenie ma gospodarka mineralna organizmu np.: niedobory wapnia, magnezu czy potasu powodują zaburzenia rytmu serca. Określenie właściwego poziomu stężenia tych minerałów pozwala leczyć osoby cierpiące na arytmię. Na podstawie wyniku analizy pierwiastkowej można przedstawić wnioski:

·    o możliwym związku określonego schorzenia z wykazanymi np. niedoborami biopierwiastków;

·    o istnieniu zwiększonego ryzyka wystąpienia określonych schorzeń;

·    o potencjalnie szkodliwym wpływie pierwiastków toksycznych na organizm osoby badanej.

 

Warto więc wykonać taką analizę i mieć pewność, że to, co nas otacza nie szkodzi naszemu zdrowiu. Na koniec motto, które w najlepszy sposób opisuje, czemu warto dbać o proporcje minerałów w organizmie:

„Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką.

                                         

autor: Roger Metelski

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin