Uzasadnienie nieodpowiednich ocen z zachowania
uczniów
HUBERT
Nie wywiązuje się z obowiązków ucznia, cechuje go aroganckie zachowanie wobec nauczycieli i demonstracyjne lekceważenie poleceń. Nie pracuje na miarę możliwości i warunków, nie przygotowuje się do zajęć, przeszkadza w prowadzeniu lekcji. Wykazuje niski poziom kultury osobistej, bardzo często używa wulgaryzmów.
Jeśli przejawia chęć poprawy swojego postępowania i tak nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a zastosowane przez szkołę i dom rodzinny środki wychowawcze odnoszą krótkotrwały skutek
W semestrze I spóźnił się na zajęcia 52 razy i opuścił bez usprawiedliwienia 63 godziny. W semestrze II spóźnił się na zajęcia 14 razy i opuścił bez usprawiedliwienia 40 godzin. Co w ciągu roku daje: 103 godziny nieusprawiedliwione oraz 66 spóźnień.
KONRAD
Jego stosunek wobec dorosłych i rówieśników budzi niejednokrotnie duże zastrzeżenia. Zachowanie ucznia wywołuje częste krytyczne uwagi nauczycieli. Jego nagminne ucieczki z pojedynczych zajęć i liczne nieuzasadnione spóźnienia dezorganizują pracę na lekcjach. Uczeń lekceważy obowiązki. Wykazuje niski poziom kultury osobistej, bardzo często używa wulgaryzmów, łamie zasady uczciwości, prawdomówności oraz współżycia koleżeńskiego.
Uczeń nie reaguje na rozmowy ostrzegawcze, nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a zastosowane przez szkołę i dom rodzinny środki wychowawcze odnoszą krótkotrwały skutek.
W semestrze I spóźnił się na zajęcia 32 razy i opuścił bez usprawiedliwienia 64 godziny. W semestrze II spóźnił się na zajęcia 9 razy i opuścił bez usprawiedliwienia 66 godzin. Co w ciągu roku daje: 130 godziny nieusprawiedliwionych oraz 41 spóźnień.
d.paskuda