Papierowe potwory.doc

(47 KB) Pobierz
Papierowe potwory

·        Papierowe potwory

 

Materiały:

-          kolorowe kartony

-          klej

-          nożyczki

-          papier kolorowy

 

Sposób wykonania:

Kwadratowy kawałek papieru składamy na pół, a złożoną cześć jeszcze raz na pół. W ten sposób powstaje wąski czworokąt zaznaczony na rysunku strzałką

 

 

















 

 

 

Ostatnie zgięcie rozkładamy i zakładamy do linii zgięcia oba narożniki części złożonej.

 

 





















W taki sam sposób postępujemy z oba narożnikami części wolnej. Tutaj jednak zaginamy tylko oba górne narożniki do dołu do linii środkowej. Następnie odwracamy całość i zaginamy dwa pozostałe narożniki do linii środkowej.

 

 

 

 



































Górna, wolne skrzydełka odchylamy na boki. Otrzymujemy kształt łódeczki. Odmierzamy środek najdłuższej krawędzi i wykonujemy w tym miejscu pionowe nacięcie głębokości ok.1cm.

 









 



W miejscu nacięcia mamy teraz 4 narożniki. Górną lewą krawędź odginamy. Odgięty kawałek zwęża się ku wierzchołkowi A. Odginamy też druga krawędź zwężającą się ku wierzchołkowi B.



















                          

                      A                           B

 

                            C             D  























W taki sam sposób odginamy dwa pozostałe narożniki. Odchylamy nieco otwór i ostrożnie dociągamy do siebie końce A i B „dziobu” jak pokazano na rysunku. Głowa potwora jest gotowa.

 

 

Z resztek papieru wycinamy oczy, język itd. I doklejamy je do głowy. Aby poruszać głową smoka musimy wykonać szyje: dwa kawałki papieru kładziemy na stole i zwijamy ciasno na ołówku. Końce składamy i zostawiamy do wysuszenia. Ostrożnie wyjmujemy ołówek i otrzymujemy papierową rurkę.  Końce nacinamy pod kątem prostym. Z jednej strony robimy na krawędzi 4-5 nacięć i odginamy powstałe w ten sposób „płomyki”. Bierzemy igłę i nitkę, na końcu której robimy węzełek. Wbijamy igłę w górną część głowy potwora, przewlekamy przez paszczę i wyjmujemy „brodą”. Następnie wpuszczamy ją do papierowej rurki, której poprzecinany koniec przyklejamy do dolnej części głowy potwora. Jeżeli ostrożnie pociągniemy za nitkę, smok będzie kłapał paszczą.

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin