1B.doc

(77 KB) Pobierz
Gry i zabawy integracyjne

4. PIF - PAF!

 

§         Dzieci stają w kole z jedną osobą w środku

§         Dziecko stojące w środku ‘strzela’ do kogoś stojącego na obwodzie kręgu mówiąc ‘pif’

§         Osoba ustrzelona musi jak najszybciej kucnąć, a dzieci stojące po prawej i lewej stronie od niej muszą strzelić do siebie nawzajem mówiąc ‘paf’

§         Ten, kto później powiedział ‘paf’ lub za późno kucnął – odpada

§         Osoba, która szybciej powiedziała paf’ – wchodzi do środka okręgu, a ten kto był w środku – wchodzi na jej miejsce

§         Gdy na obwodzie zostają dwie osoby – stają plecami do siebie
(jak w pojedynku) i idą tip-topkami do przodu.
Na znak ‘pif’ osoby, która była w środku okręgu pojedynkujący się muszą jak najszybciej odwrócić się i strzelić do siebie mówiąc ‘paf’. Ostatni wygrywa

 

5. ŚCIGANIE OGONKA

 

Liczba osób: 2 grupy

 

§         Dzieci dzielimy na dwa zespoły.

§         Stają one w rzędzie jeden za drugim, trzymając poprzednika za biodra Początek rzędu  to głowa, koniec to ogon. Głowa tak musi prowadzić, by złapać ogon przeciwnika i jednocześnie chronić swój ogon.

§         Drużyna której szyk zostanie rozerwany lub której ogon zostanie złapany –przegrywa

 

 

6. KTO TAK JAK JA?

 

§         Wszyscy siadają w kółku z jedną osobą w środku.

§         Osoba w środku głośno pyta : „Kto tak jak ja... ” i dokańcza wg własnej inwencji np. lubi rysować

§         Dzieci które lubią rysować wstają i zamieniają się szybko miejscami

§         Osoba która zostanie w środku (czyli nie zdąży zając miejsca) ponawia pytanie : „kto tak jak ja...” ale daje inny przykład (np. lubi śpiewać)

 

50. ZWIERZĄTKA

 

Liczba osób: dowolna

Pomoce: losy z napisaną nazwą jakiegoś zwierzęcia

 

Wszyscy uczestnicy losują nazwę, na której jest napisana nazwa zwierzęcia. Naśladując głos wydawany przez to zwierzę, kolejni uczestnicy znajdują swoją grupę. Po jej odnalezieniu zawodnicy w grupach mają za zadanie wymyślenie okrzyku, figury, tańca, który najlepiej przedstawiałby zwierzę, do którego grupy należą.
Po tej zabawie można odśpiewać piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka” na głosy, ale każda grupa naśladuje dźwięk wydawany przez ich zwierzątko i śpiewa swoją partię po wskazaniu przez dyrygenta, który prowadzi i nadzoruje śpiew.

 

 

51. PRZYGOTOWANIE DO MODLITWY

 

Liczba osób: dowolna

Pomoce: kartki papieru

 

Modlitwa wiąże się z tym, by "mieć czas" i "umieć słuchać". Dlatego każdy z uczestników przygotowuje tzw. "kupon czasowy", na którym wypisuje propozycje, w jaki sposób chce spędzić jedną godzinę: wspólny spacer, spotkanie przy herbatce, na lodach itd. Następnie kupon zwija i umieszcza na nim znak rozpoznawczy, by podczas późniejszego losowania nie wyciągnął swego własnego kuponu. Wszyscy kładą swe kupony pod krzyżem. Po chwili modlitwy lub ciszy, każdy z uczestników ciągnie jeden kupon. Uwaga: to Bóg przydziela każdemu kupon, dlatego nie wolno ich później wymieniać. Kupony te są do "zrealizowania" w ciągu najbliższych 14 dni. Każdy uczestnik ma dwa terminy: jeden, który komuś podaruje, oraz drugi, by przyjąć zaproszenie innej osoby. Akcja taka powinna pogłębić więzy wspólnoty w grupie.

 

 

 

 

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin