ABC makijażu - kamuflaz.doc

(52 KB) Pobierz
ABC makijażu - kamuflaż

ABC makijażu - kamuflaż

Sińce pod oczami, wypryski, przebarwienia, plamy, rozszerzone naczynka, blizny. Która z nas nie boryka się z czymś takim? Na pomoc przychodzą nam specjalne kosmetyki. Korektory i kamuflaże to produkty stosowane przy makijażu maskującym i korekcyjnym. Ich głównym zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości.

W zależności od miejsca w którym zamierzamy zaaplikować ten cudowny specyfik oraz od stopnia krycia wyróżniamy:

·               korektory płynne, najczęściej rozświetlające. Stosujemy je najczęściej pod oczy gdyż skóra pod nimi jest cienka i delikatna i nie zniosłaby ciężkiego kosmetyku.

·               korektory w sztyfcie, kompakcie, kredce. Są bardziej kryjące niż te w płynie, na ogół stosujemy je na drobne wypryski, plamki

·               kamuflaże - to najmocniejszy kaliber, potrafią ukryć blizny, tatuaże.

1

2

Wśród kosmetyków kamuflujących możemy znaleźć produkty w różnych kolorach:

·               cielisty - to kolor uniwersalny.

·               żółty - tym odcieniem maskujemy sińce pod oczami

·               zielony - znakomity do miejsc zaczerwienionych takich jak popękane naczynka, czerwone krostki

·               fioletowy - sięgnij po niego jeśli masz plamki, przebarwienia, piegi. Zneutralizuje duże żółtawe zasinienia

·               różowy - rozświetli zszarzałą cerę

 

 

 

 

 

Czym nakładać korektory i kamuflaże?

Najlepiej płaskim pędzelkiem z włosia syntetycznego. Korektor można nakładać również palcem - zwłaszcza pod oczami, gdzie ważne jest by kosmetyk rozprowadzić delikatnie i bez rozciągania skóry.

Jaki problem taki korektor

Rzadko zdarza się by jedna rzecz doskonale sprawdziła się do wszystkiego. Dlatego warto dobrać produkt do miejsca i naszego problemu.

Sińce pod oczami

To miejsce lubi lekkie, rozświetlające korektory w kolorze cielistym lub żółtym które nie obciążą skóry. Najlepiej wklepać korektor delikatnie opuszką palca.

4

5

Opuchnięcia pod oczami

Gdy rano budzimy się z opuchniętymi workami pod oczami sięgnijmy po jasny korektor. Nie wklepujmy go dokładnie w miejsce problemu gdyż jasny kolor uwypukli je jeszcze bardziej. Nakładajmy na granicę opuchlizny i policzka.

Rozszerzone naczynka, wciąż czerwone policzki, czerwone ślady po trądziku

Nasz problem zniknie pod warstwą korektora w kolorze zielonym.

6

7

8

Zmarszczki

Ich ukrycie to zadanie dla rozświetlająco-liftingującego korektora w płynie.

Przebarwienia, piegi, różne plamy, siniaki

W takich przypadkach sięgajmy po korektor różowy lub fioletowy.

Zmęczona i szara cera

Jasną karnację ożywi korektor lub baza w odcieniu różu czy brzoskwini, w przypadku ciemniejszych karnacji proponuję pomarańcz.

Blizny, tatuaże

Tu potrzeba czegoś mocnego jak kamuflaż. To najczęściej preparat o gęstej konsystencji i o mocnym pigmencie, nawet niewielka ilość ma dużą siłę krycia.

W przypadku blizn wypukłych przykrywamy je ciemniejszym odcieniem by je schować natomiast w przypadku wklęsłych uszkodzeń nakładamy kolor jasny by je wyrównać z powierzchnią skóry.

Nie istnieje formuła czarodziejska, zaklęcie które spowoduje że wszystkie niedoskonałości znikną. Ale istnieją kosmetyki do zadań specjalnych które umiejętnie stosowane pomogą nam ukryć wiele przyczyniając się tym samym do naszego dobrego samopoczucia.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin