Opis_ilościowy_i_asortymentowy_mebli.doc

(75 KB) Pobierz
WYMAGANIA TECHNICZNE I JAKOŚCIOWE

Załącznik A1 do SIWZ

 

WYMAGANIA TECHNICZNE I JAKOŚCIOWE

DOTYCZĄCE MEBLI LABORATORYJNYCH – PARAMETRY KONIECZNE

 

 

L.p.

 

Wymagania techniczne i jakościowe

1.               1.

Wyposażenie wg załączonej specyfikacji: „Opis ilościowy i asortymentowy  mebli laboratoryjnych”. Należy uwzględnić ewentualne odchylenia wymiarów całych ciągów mebli od wymiarów rzeczywistych w zakresie +/- 5%. W celach poglądowych Wykonawca winien załączyć katalogi mebli odpowiadające rodzajem przedmiotowi zamówienia.

2.                

Meble muszą być zbudowane w systemie modułowym, tzn. posiadać możliwość budowania z poszczególnych elementów umeblowania zestawów o różnych konfiguracjach. Każdy element umeblowania powinien posiadać możliwość zamontowania go jako element stanowiska o innej, niż opisana w specyfikacji asortymentowo - ilościowej, konfiguracji (nie dotyczy blatów).

3.                

Wszystkie stelaże do stołów laboratoryjnych wykonane w całości (boki oraz wszystkie poprzeczki stelaży) z zamkniętych kształtowników stalowych o wymiarach 30 x 50 mm, malowanych proszkowo gładkimi, łatwo zmywalnymi farbami epoksydowymi

4.                

Wszystkie stelaże muszą posiadać dwa własne boki – nie dopuszcza się łączenia stelaży w ciągi ze wspólnym bokiem. Każdy stelaż musi posiadać możliwość samodzielnego postawienia.

5.                

Stelaże stołów C-kształtne (profil zamknięty 30 x 50 mm) na poziomowanych nóżkach, stelaże z elementów łączonych podczas montażu w miejscu docelowego użytkowania. Poszczególne elementy stelaży łączone w sposób niewidoczny dla użytkownika od strony zewnętrznej, stelaże stołów zbudowane w taki sposób, aby blaty były podparte na całym obwodzie.

6.                

Stelaże stołów pod aparaturę C-kształtne (profil zamknięty 30 x 50 mm) na poziomowanych nóżkach, z dodatkowym wspornikiem pionowym o przekroju identycznym jak pozostałe elementy, poszczególne elementy stelaży łączone w sposób niewidoczny dla użytkownika od strony zewnętrznej. Stelaże zbudowane w taki sposób, aby blaty były podparte na całym obwodzie (nośność minimum 400 kG); wyposażone w półkę laminowaną na dole (np. do postawienia dodatkowego urządzenia).

7.                

Stelaże do stołów narożnikowych C-kształtne (profil zamknięty 30 x 50 mm) na poziomowanych nóżkach, poszczególne elementy stelaży łączone w sposób niewidoczny dla użytkownika od strony zewnętrznej, stelaże zbudowane w taki sposób, aby blaty były podparte na całym obwodzie; wyposażone w dwie półki laminowane na metalowych wspornikach (we skazanych pozycjach bez półek).

8.                

Stelaże do stołów kończących wyspę C-kształtne (profil zamknięty 30 x 50 mm) na poziomowanych nóżkach, poszczególne elementy stelaży łączone w sposób niewidoczny dla użytkownika od strony zewnętrznej, stelaże zbudowane w taki sposób, aby blaty były podparte na całym obwodzie; wyposażone w dwie półki laminowane na metalowych wspornikach (we wskazanych pozycjach wyposażone w szafkę zlewozmywakową i półki, lub półki i szafki w konfiguracjach opisanych szczegółowo w specyfikacji ilościowo-asortymentowej). We wskazanych miejscach płyta robocza i półki z zaokrąglonymi narożnikami.

9.                

Poprzeczki stelaży (wykonane z zamkniętych kształtowników stalowych 30 x 50 mm) muszą być wyposażone w mosiężne gwintowane złączki umożliwiające podwieszanie szafek o różnych rozmiarach i w różnych konfiguracjach.

10.           

Otwarte końce kształtowników stelaży należy zaślepić wkładkami z tworzywa sztucznego.

11.           

Spawy łączące elementy poziome i pionowe boków stelaży muszą być szlifowane na równo z powierzchnią kształtowników stelaża.

12.           

Boki stelaży (wykonane z zamkniętych kształtowników stalowych 30 x 50 mm) muszą być wyposażone w odpowiedni system umożliwiający przymocowanie do nich innych elementów stanowisk laboratoryjnych.

13.           

Blaty robocze:

o        z płyty laminowanej na bazie płyty wiórowej, o grubości nie mniejszej niż 28 mm pokrytej laminatem wysokociśnieniowym z wykończeniem z przodu typu ćwierćwałek (postforming) lub doklejką w kolorze blatu, wykonaną z tworzywa sztucznego, np. PCV lub polipropylenu o grubości 2 mm – zgodnie ze specyfikacją asortymentową,

o        z konglomeratu granitowo - kwarcowego z żywicami poliestrowymi (około 98% materiału mineralnego, około 2% żywic poliestrowych)  np. typu POLODROM, AGLODROM, o grubości minimum 20 mm maksimum 22 mm, bez płyty bazowej, wierzch i krawędzie dostępne dla personelu polerowane do połysku, jednolite w całym przekroju – zgodnie ze specyfikacją asortymentową,

o        z ceramiki monolitycznej chemoodpornej o grubości nie mniejszej niż 20 mm, bez płyty bazowej, jednolite w całym przekroju, z obrzeżem prostym,

o        z żywicy epoksydowej typu DURCON, o grubości nie mniejszej niż 19 mm, bez płyty bazowej, jednolite w całym przekroju, z obrzeżem prostym lub zaokrąglonym.

14.           

Miski zlewozmywakowe wykonane z kamionki (nakładane), osadzone w płytach z ceramiki monolitycznej lub z  konglomeratu granitowo – kwarcowego, lub miski zlewozmywakowe wykonane z żywicy epoksydowej typu DURCON osadzone w płytach z tego samego materiału. We wskazanych miejscach płyty zlewozmywakowe wykonane ze stali nierdzewnej lub miski ceramiczne podwieszane do płyty zlewozmywakowej z ceramiki monolitycznej ze zintegrowanym ociekaczem poziomym z prawej strony, tzw. „powierzchnią ociekową”, ze spadkiem w kierunku zlewu -  zgodnie ze specyfikacją asortymentową.

15.           

Stanowiska do mycia bez przystawki o głębokości minimum 750 mm, wyposażone w baterie chemoodporne pokryte powłoką epoksydową, montowane w blacie.

16.           

Pod stelażami szafki podwieszane, przejezdne i stojące – zgodnie ze specyfikacją asortymentową.

17.           

Szafki podwieszane montowane pod stelażami w sposób umożliwiający zmianę miejsca ich zawieszenia; demontaż i montaż takich szafek musi przebiegać bez konieczności demontowania pozostałych elementów stanowiska laboratoryjnego.

18.           

Szafki przejezdne wyposażone we własny blat laminowany o grubości 18 mm, wykonany tak jak blaty laboratoryjne - z płyty laminowanej, z doklejką z tworzywa sztucznego (np. PCV lub polipropylen) w kolorze blatu, o grubości 2mm; szafki przejezdne wyposażone w 4 kółka z oponami z białej lub popielatej gumy, przednie kółka z hamulcem.

19.           

Głębokość szafek podwieszanych, przejezdnych i stojących minimum 510 mm; prześwit pomiędzy dnem szafki, a podłożem nie mniejszy niż 150 mm i nie większy niż 160 mm.

20.           

Uchwyty szafek monolityczne, ze stali nierdzewnej, o długości 2/3 szerokości szafki, montowane poziomo; zawiasy zabezpieczone przed korozją galwanicznie; prowadnice szuflad zabezpieczone farbą proszkową poliestrową.

21.           

Korpus szafki samonośny, umożliwiający zastosowanie jej jako szafki podwieszanej, przejezdnej lub stojącej, wszystkie szafki muszą posiadać własny sufit (szafki zlewozmywakowe - otwór w suficie na miskę zlewozmywakową).

22.           

Drzwi i szuflady wyposażone w odbojniki.

23.           

Wysokiej jakości zawiasy i prowadnice do szuflad z funkcją samodomykania.

24.           

Szafki laminowane montowane w miejscach wskazanych w specyfikacji asortymentowo -  ilościowej:

o        Korpus szafek laminowanych wykonany w całości (także ściana tylna szafki i sufit) z płyty wiórowej o grubości nie mniejszej niż 16 mm, obustronnie laminowanej

o        Fronty wykonane z płyty wiórowej o grubości minimum 18 mm pokrytej obustronnie laminatem wysokociśnieniowym

o        Pionowe krawędzie frontów szuflad i drzwi szafek zaokrąglone (wykonane w technologii postforming – ćwierćwałek), poziome zaś zabezpieczone doklejką z PCV lub polipropylenu o grubości 2 mm, w kolorze frontu.

o        Widoczne krawędzie korpusów szafek (krawędzie czołowe) zabezpieczone doklejką z PCV lub polipropylenu  o grubości nie mniejszej niż 2 mm, pozostałe o grubości nie mniejszej niż 0,5 mm, w kolorze korpusu.

25.           

Szafki metalowe montowane w miejscach wskazanych w specyfikacji asortymentowo - ilościowej:

o        Korpusy szafek wykonane w całości z blachy stalowej o grubości 1 mm, malowanej proszkowo farbami epoksydowymi

o        Budowa drzwi i frontów szufladowych szafek skrzynkowa (z podwójnej blachy, wytłumione), nie nitowane, wygłuszone niepalnym materiałem.

o        Korpusy szafek spawane lub zgrzewane przed malowaniem.

o        Boki i plecy szafek (płaszcz) wykonane z jednego U–kształtnego kawałka blachy, bez łączenia w pionowych narożnikach.

o        Pudła szuflad metalowe, zgrzewane przed lakierowaniem.

o        Szafki metalowe z drzwiczkami wyposażone w stalową półkę, z możliwością regulacji wysokości jej zawieszenia.

o        Konstrukcja korpusów samonośna – bez ram wewnętrznych.

o        W podstawie szafki przygotowane miejsca do zainstalowania przez użytkownika kółek lub nóżek w sposób nie uszkadzający powłoki lakierniczej.

o        Możliwość zmiany wyposażenia szafki zgodnie z potrzebami użytkownika: np. zainstalowanie szuflad zamiast drzwiczek i półki, lub zmianę położenia zawiasów ze strony prawej na lewą i odwrotnie, itp.

26.           

Nadstawki ścienne (jeżeli występują w specyfikacji asortymentowej)  wykonane w formie ramki metalowej o wysokości minimum 900 mm, malowanej proszkowo farbami epoksydowymi, umożliwiające zawieszenie na nich szafek, ociekaczy lub półek, z możliwością zmiany wysokości ich zawieszenia przez użytkownika co 60 mm. Perforacje służące do zmiany wysokości zawieszenie półki osłonięte wymienną osłoną z tworzywa sztucznego, dostosowaną kolorystycznie do kolorystyki pomieszczenia (kolory będą uzgodnione po wyborze oferty).

27.           

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin