Oj tam.docx

(36 KB) Pobierz

Oj tam, oj tam - oszustwa wyborcze... Mirosław Dakowski, Arkadiusz Wysokiński

Treść: I.W Rosji: "Piczki Putina"
II.W Polsce: "Wpadka Donka"
III."Efekt Anety": Zadziwiające korelacje głosów nieważnych
IV.O kontroli PKW nad firmami przetwarzającymidane
V."Czarne dziury" dla kart z Komisji
VI.Wnioski: dla analityków i dla partyj
VII.Aneks: 100 %-owe poparcia.. w dziewiętnastu Komisjach

I. W Rosji: "Piczki Putina"

Dr Maksym S. Pszenicznikow, rosyjski fizyk [Krzywa Gaussa a krzywy ryj[dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5279&Itemid=100A] oryginał pod:[lleo.me/dnevnik/2011/12/07_gauss.html] ]przeanalizował kształt krzywejrozkładu procentu głosów oddanych w poszczególnychkomisjach w ostatnich wyborach w Rosji na partię Putina( Jedyna Rosja)i wykazał, że krzywa ta ma regularnierozłożone jedenaściedodatkowych szczytów lokalnych,odpowiadających okrągłym liczbom 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80,85, 90, 95 i 100% głosów.Wśród analityków "demokracji rosyjskiej" zostały onenazwane: "Piczki Putina".Wyjaśnienie dla nie-fizyków:"Piczek" to mały pik, odmienia się więc jeden piczek, dwapiczki, jedenaście piczków. Policzono (w dobrym przybliżeniu), żeprawdopodobieństwo takichprzypadkowychmaksimów przyliczbach podzielnych przez pięć jestna pewno mniejsze od jednej miliardowej, a przy rozsądnych założeniach jest jeszcze tysiące razy mniejsze.

Oj tam, oj tam...mruczą u nas..
II.W Polsce: "Wpadka Donka"

Podobnie przeanalizowaliśmy kształt krzywej rozkładuprocentu głosów oddanych w poszczególnych komisjach wostatnich wyborach w Polsce. Dla pierwszych siedmiu listogólno-krajowych (czyli"partyj partyjniackich", t.j.uprzywilejowanych przez aktualną ordynację). Dla większości partii wykresy są w miarę zgodne z rozkładem losowym (jedno maksimum, symetria). Jednak dla listy nr. 7(PO) wykres sumaryczny, z całej Polski, jest zaskakujący: Krzywa ma dwa maksima, pomiędzy 10 a 20 % oraz przyok. 50 %. Od odkrywcy nazwaliśmy tę anomalię "efektem Arka". Potem wśród analityków przyjęła się jednak nazwa "wpadka Donka". Nie wiemy jeszcze, jakim przesypywaniem danych uzyskano ten wynik.
(...) Tego jednak nie obserwujemy. Jedynie w niektórych okręgach (zob. dla przykładu okr. Numer 24, widać jakbyplateauw dolnych partiach widma dla PiS (rys. 4) . Wskazywałoby to na przenoszenie w tych okręgach głosówoddanych na PiS - na inne partie . W tym samym okręgu rozkładgłosów dla PO (rys. 5 ) jest również co najmniej "dziwny".Można by tę hipotezę, i szerzej - te anomalie rozwikłać, gdyby partie rządzące, czy sejmowe, dopuściły analityków do źródła,czyli "Czarnej dziury " dla kart z Komisji (por. rozdział V). Może "podkręcano" głównie w okręgach, gdzie przewaga PO była i tak spora? Mogło to się dziać zapewne już na poziomie ponad komisjami wyborczymi - głównie w okręgach, lub w firmach informatycznych będących obecnie "czarnymiskrzynkami" dla dociekliwych wyborców (por. rozdz. IV . O kontroli PKW nad firmami przetwarzającymi dane).

III ."Efekt Anety": Zadziwiające korelacje głosów nieważnych
Warszawska fizyczka (czyli fizyk) (por. Aneta Goska W Warszawie wybory Prezydenta były sfałszowane. DOWÓD czyli [dakowski.pl//index.php]? option=com_content&task=view&id=2732&Itemid=100) zdziwiona ogromną ilością "głosów nieważnych" oddanych w ostatnich wyborach prezydenta Warszawy (wygrała HGW)przeanalizowała zależność procentu głosów nieważnych od wielkości komisji wyborczej. Cytuję: Do analizy przyjęłam wszystkie obwody powszechne, w których wybierany był Prezydent W-wy, wyniki ściągnęłam ze stron PKW. PKW nie udostępnia w jednej tabeli wyników dla obwodów i odsetka głosów ważnych, przygotowałam więc zestawienie.W ykresy przygotowałam dla 4 pierwszych kandydatów,dodałam linie trendów (aproksymacja liniowa) - parametry fitowanej linii podane są w tabelkach pod wykresami(Jest w artykule oryginalnym ) . Dla Olejniczaka i Mikke linia jest płaska - a dla HGW i Bieleckiego - wyraźnie nachylona - w przeciwne strony. [Narzucił się więc wniosek: W Warszawie wybory Prezydenta były sfałszowane. MD]Ten efekt nazwaliśmy od odkrywcy -"Efekt Anety".Podejrzliwy a zainteresowany polityk, nawet dziennikarz korzystający nawet ze średnich władz umysłowych, albo zwykły obywatel byłby przekonany, że "opłacało się" zatrudnienie ludzi do dostawiania drugiego ptaszka raczej w dużych komisjach,oczywiście z korzyścią dla kandydatów z określonych partii. Praca była w wielu miejscach opublikowana. Oczywiście w internecie, bo dziennikarze meRdiów papierowych (czy TV) są ślepi i głusi na takie sprawy, jak i na inne istotne dla Polski sprawy.Zainteresowaliśmy także tą korelacją - i podejrzeniem popełnienia wielu, zorganizowanych oszustw ("gang przestępczy")tak zwane gounlucky looser , czyli p.Bieleckiego, oraz szefostwo PiS, skąd ten pan kandydował. Po niemrawym, biernym i bladym prowadzeniu kampanii na prezydenta Warszawy tak przez PiS, jak i ich kandydata,właśnie Bieleckiego, nie byliśmy zdziwieni brakiem jakiegokolwiek zainteresowania .Posłałem też te wyniki do sztabu wyborczego HGW. Bez reakcji.Stryj - weredyk warknął nieuprzejmie: "za ile dogadali się z HGW?".Nie wiem,czy i za ile,ale bez łatwego dostępu do danych pierwotnych (kartki do głosowania)NIKT nie może tej anomalii sprawdzić.Przypadki braku zainteresowania szefostwa PiS "stroną techniczną" wyborów są dla ich(chcąc - nie chcąc...)zwolenników - osłabiające. Ten dziecięcy przecież zwrot"za ile"dobrze oddaje realia - i wyobrażenia skołowanego wyborcy."Fenomen Anety" można łatwo(?)*)sprawdzić: Trzeba wyciągnąć z"czarnej dziury"- archiwum worki tych dużych komisji - i sprawdzić kupki głosów odłożonych jako unieważnione poprzez dwa krzyżyki. Jest bardzo mała szansa, by oszust robił krzyżyk takim samym długopisem jak wyborca. Znalezienie tysięcy takich kart w kraju rozsądnym musiałoby spowodować unieważnienie wyborów i ich powtórne przeprowadzenie.

Przez ustawy, uchwały i kodeks zabezpieczono wszystko od strony wprowadzania danych na poszczególnych szczeblach wyborczych, ale tam gdzie chodziło o szczebel centralny z przetwarzaniem elektronicznym wyników zbiorczych z milionów głosów,czyli gdzie chodziło o centralną urnę wyborczą, gdzie chodziło o władzę w Polsce nie przewidziano żadnym przepisem ścisłej kontroli elektronicznego przetwarzania danych!
Nie przewidziano na żadnym szczeblu wyborów:[tu szczeble,omijam... ----] Dlatego wnioskuję o unieważnienie wyników wyborów i ich ręczną weryfikację! Wyjaśnienie: Wizualizacja na ekranie komputera nie musi odpowiadać prawdziwemu przetwarzaniu danych.Przykład: Przewodniczący komisji wyborczej wpisuje dla przedstawicieli PIS 200 głosów i potwierdza ten wynik, który wydrukowuje, ale to wcale nie znaczy, że ten wynik wprowadzony przy użyciu licencji i kodów przez aplikację Dituel do bazy danych jako liczba 200 zostanie przetworzony i uwzględniony w wynikach zbiorczych jako liczba dwieście. Wręcz przeciwnie, z powodu braku kontroli, przy zamierzonym przestępstwie wyborczym można bazę danych wyposażyć w rozkazy, które nakazują liczbę 200 przyporządkowaną do kandydatów PIS-u interpretować jako liczbę 2. Twierdzę więc, że oszustwo wyborcze mogło zdarzyć się w przestrzeni nieregulowanej sprecyzowanymi przepisami dotyczących wyborów 2011.
[----]Strona "wybory2011" jest subdomeną domeny pkw.gov.pli jest umiejscowiona w tej samej serwerowni. Obsługę serwerów robi firma Atman ATM S.A. Wg Przewodniczącego PKW administrację serwerów strony [pkw.gov.plwykonuje] firmaNet P.C. ul. Na stoku 48, 80-847 Gdańsk, administrację strony [wybory2011.pkw.gov.pl] wykonuje firma Dituel Sp. z o.o.04041 Warszawa, ul. Ostrobramska 101/206----------------------------------------------[----]Mamy więc trzy firmy i nie mamy żadnych członków komisji wyborczych, którzy by patrzyli fizycznie na ręce pracowników tych firm. Wyjątek stanowi odpowiedzialny za takie bezprawie Romuald DRAPIŃSKI - wicedyrektor zespołu ds.informatycznego systemu wyborczego i statystyki wyborczej.On nie potwierdził mi w swoich odpowiedziach,[umtsno.************/p/list2-do-pkw.htmlhttp://umtsno.************/p/odp-2-pkw-drap.htmlże] fizycznie ktoś z Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), czy Krajowego Biura Wyborczego (KBW) nadzorował pomieszczenia serwera, czy na bieżąco podczas wyborów ktoś kontrolował z PKW czy KBW stosowane rozkazy przy przetwarzaniu danych pomiędzy bazą danych a systemem DituelEP Dlatego trzeba widzieć zameldowaną awarię [w trakcie przetwarzania wyników ostatnich wyborów md]- patrz list Jaworskiego - jako dowód na manipulacje bazy danych w przestrzeni niekontrolowanej ani żadnymi przepisami ani virtualnieani fizycznie!!-------------------------[----]odp. 3 PKW str. 5"System informatyczny wspomagający pracę komisji wyborczych został sprawdzony podczas dwóch testów ogólnopolskich i zatwierdzony przez Państwową Komisję Wyborczą. Nadzór nad poprawnością ustalenia wyników głosowania i wyników wyborów sprawują komisje wyborcze:- obwodowe komisje wyborcze,- okręgowe komisje wyborcze,- Państwowa Komisja Wyborcza,oraz mężowie zaufania i pełnomocnicy komitetów wyborczych i wyborcy.Protokoły wyników głosowania i wyników wyborców zostały sporządzone w formie papierowej i podpisane przez wszystkich członków komisji. Wyłącznie te protokoły stanowiły podstawę do ustalenia wyników głosowania i wyników wyborów. "Tutaj jest największe nieporozumienie - jak wynika z wyżej podanych przepisów większość protokołów była robiona po przetworzeniu danych w systemie wyborczym firmy Dituel jako narzędzia rachunkowego i weryfikacyjnego na stronie [wybory2011.pkw.gov.pl.---------------------[----]PKW] nie potwierdza, że liczyli i podliczali wyniki dla całej Polski ręcznie niezależnie od danych z platformy Dituel. W tak krótkim czasie po zamknięciu lokali było zresztą niemożliwe sprawdzenie ręczne wyników wyborów w ciągu jednego dnia bez pomocy rachunkowej internetowej aplikacji firmy Dituel.Ręczne sprawdzenie wyników wyborów było jednak konieczne. Jak podaje pan przewodniczący Jaworski nikt z PKW nie był fizycznie obecny i nie kontrolował pracowników firmy ATMS.A. przy ul. Grochowskiej 21a----------------------[----]7- Zarzucam Państwowej Komisji Wyborczej złamanie procedur wyborczych i zafałszowanie wyników wyborów. 8- Wnioskuję o unieważnienie wyników wyborów do sejmu i senatu 2011 i ponowne podliczenie, tym razem ręczne,wszystkich wyników cząstkowych z protokołów ręcznych. Taki wniosek ma tą zaletę, że nie trzeba będzie przeprowadzać nowych wyborów, a tylko skorygować manipulację wyników poprzez nieznanych przestępców wyborczych.

A.- wnioskuję na przyszłość, by firma obsługująca wybory od strony software musiała robić software w systemie OpenSource- szczególnie jeśli chodzi o rozkazy obsługujące bazę danych. Tylko przy otwartej dyskusji nad otwartym kodem jest gwarantowane bezpieczeństwo w sieci!

B.-wnioskuję na przyszłość, by podczas wyborów musiał być monitoring w czasie rzeczywistym rozkazów wymienianych pomiędzy bazą danych, a aplikacją internetową.

C.-wnioskuję na przyszłość, że firma obsługująca wybory od strony hardware musi pozwolić na fizyczną obecność przedstawicieli PKW, KBW przy serwerze przez cały czas wyborów.Taki serwer to przecież URNA WYBORCZA Z WSZYSTKIMI ODDANYMI GŁOSAMI!! Mgr inż. Krzysztof PuzynaIstotne są też analizy pani Głowackiej :GRY WYBORCZE W TECHNOLOGII IT [dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=4531&Itemid=100Jedynie] dla osób, które chcą w sprawę "się wgryźć".

V "Czarne dziury" dla kart z Komisji

A. "Są pewne mankamenty przepisów"

Od dwóch kampanii wyborczych do sejmu usiłujemy tymi"mankamentami" zainteresować przywódców PiS(ul. Nowowiejska, lokal przy dworcu Ochota).Opiszę jeden z kilku przypadków: Poważna Pani dostaje się z trudem do wnętrza, po sporym oczekiwaniu wreszcie przyjmuje ją jakiś młody ("asystent"?). Nie ruszając się z fotela pyta : "Co mogę dla Pani zrobić?".Przywykła już do takiej Kinderstube pani tłumaczy, że to ona chce im pomóc-w sprawie kontroli wyborów i utrudnienia oszustw wyborczych."No, niech pani zostawi tekst, widzi pani, że jesteśmy bardzo zajęci.."zgodził się Pan Młody. A czy mogłabym przedstawić sprawę komuś z przywódców partii? Okazało się to niemożliwe i niepotrzebne. A pozostawionych uwag(w punktach, by łatwiej się politykom czytało) nie wykorzystano. Może więc jednak ten tekst ktoś poczciwy zaniesie wodzom? Bo tak przegrywać na własne życzenie - to chyba nudne?

B. Najprostsze sposoby fałszowania w komisjach.

W komisjach wyborczych najłatwiej się fałszuje po zamknięciu lokali, przy liczeniu głosów, jeśli członkowie są tak naiwni, że "dzielą się pracą"i nie patrzą sobie CIĄGLE nawzajem na ręce. Wtedy np. zwolennik partii B może "unieważnić" głosy kandydatów konkurencyjnej partii A przez dostawienie drugiego krzyżyka. Tak zapewne postępowano w wyborach przeanalizowanych (powyżej) przez Anetę Goska.Po zliczeniu wyników i kart służących do wypełniania protokołu, karty te w workach, komisyjnie, oddaje się do archiwizacji. Osoby odpowiedzialne za archiwizację w chwili szczerości powiedziały nam, że worki te wrzuca się do "czarnej dziury'- i za ich pamięci nikt nigdy ich już nie wyjmował ani sprawdzał . Od tej chwili to protokół staje się " źródłem pierwotnym"danych do obliczeń i analiz.

Duuuuzo więcej:
[http://www.scribd.com/doc/82023031/Dakowski-falszowanie-wyborow]

Zgłoś jeśli naruszono regulamin