pasowanie_scenariusz.pdf

(133 KB) Pobierz
Microsoft Word - pasowanie- scenariusz
1
Scenariusz zajęcia otwartego z rodzicami
„Pasowanie na Przedszkolaka”
Cele ogólne:
integrowanie dzieci ze środowiskiem przedszkolnym
kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie
tworzenie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie z rodzicami
zaprezentowanie umiejętności dzieci
przyjęcie do grona nowo przybyłych przedszkolaków
Cele operacyjne: dziecko:
bawi się zgodnie z rówieśnikami i rodzicami
śpiewa piosenki
recytuje wiersze
inscenizuje ruchem piosenki
rozpoznaje i nazywa kolory( czerwony, zielony, żółty)
segreguje liście
pokonuje tor przeszkód
Środki dydaktyczne:
instrument muzyczny
koszyczki koloru czerwonego, zielonego, żółtego
kolorowe liście
rekwizyty” Pani Jesieni”
kartonowe tunele
kredka do pasowania
czapki
medale i dyplomy( wykonane techniką komputerową przez nauczycielki)
Przebieg uroczystości:
1.Wejście na salę z piosenką „Jedzie pociąg”
2.Powitanie gości:
witamy wszystkich rodziców przybyłych na uroczystość
witamy Panią wizytator
witamy Panią dyrektor
3. Dzieci stojąc recytują wiersz „Mam trzy latka”
4. Prezentacja piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”- dzieci maszerują po kole ze
śpiewem piosenki ( przy akompaniamencie organ), na słowach refrenu zatrzymują się i
rytmicznie klaszczą w dłonie.
5. „Zabawa paluszkowa” – dzieci siedząc pokazują na palcach ręki kolejnych członków
rodziny.
6. „Hopsasa”- ilustrowanie ruchem treści wiersza.
7. Zaproszenie rodziców do wspólnej zabawy przy piosence „ Idzie Jaś”
Publiczne Przedszkole w Żabnie
178837943.001.png
2
8. Improwizacja ruchowa do piosenki „ Ola i liście” (rodzice do końca uroczystości
uczestniczą w zabawach)
zabawa „Drzewa na wietrze”, naśladują ruch gałęzi, wiatr, szum drzew
wchodzi Pani Jesień i sypie liśćmi (co nam przyniosła Pani Jesień? )
dzieci zbierają liście między drzewami (drzewa tworzą rodzice) dmuchają na liście
lekko potem mocno.
Pani Jesień znowu sypie liście czerwone, zielone i żółte. Dzieci nazywają kolory,
zbierają liście i segregują do koszyczków według koloru.
9. „Jesienny tor przeszkód”. Rodzice tworzą tor przeszkód stojąc między tunelami
wykonanymi z dużych pudeł oklejonych jesiennymi liśćmi, dzieci kolejno przechodzą w
tunelu .
10. Wiersz „Jestem duży”
11. Dzieci udowodniły, że już są duże więc nadszedł czas na ślubowanie. Najpierw otrzymują
„Medal zucha”, następnie czapkę przedszkolaka. Pani dyrektor pokazuje dzieciom uroczyście
przystrojoną kredkę i przystępuje do złożenia ślubowania. Dzieci odpowiadają na słowa Pani
dyrektor:
Czy obiecujecie grzecznie się bawić? TAK
Czy obiecujecie być dobrymi kolegami? TAK
Czy obiecujecie zawsze się uśmiechać? TAK
Czy obiecujecie być dzielnymi przedszkolakami? TAK
12. Pani dyrektor uroczyście pasuje dzieci kredką, a nauczycielki wręczają dzieciom dyplomy
z ich zdjęciem z pierwszych dni pobytu w przedszkolu oraz słodką niespodziankę. Na koniec
dzieci otrzymują gratulacje.
„PASUJĘ CIEBIE NA PRZEDSZKOLAKA”
13. Zabawa z rodzicami przy piosence „ Dwa malutkie misie”.
14. Wspólna zabawa przy piosence „Kaczuszki”.
15. Podziękowanie dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę i zaproszenie wszystkich na
słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Opracowanie i prowadzenie
mgr Renata Prząda i Dorota Gałońska
Publiczne Przedszkole w Żabnie
178837943.002.png
Zgłoś jeśli naruszono regulamin