MAKIJAŻ II -oczy- przygotowanie,cienie,itp.doc

(7854 KB) Pobierz

Makijaż oczu

I.             Kredki, flamastry, pędzelki

Doskonałe pomalowanie oczu zależy od dobrego preparatu, dobrych "przyrządów" i dobrej ręki.

Na pokazach makijażu specjaliści wyczarowują nowe twarze, zmieniają wielkość i kształt oczu. Jeśli chcemy ich potem naśladować w domu, nie wychodzi nam tak samo doskonały rysunek. Należy wielokrotnie powtarzać, żeby się stać perfekcjonistką. Poniższe rady będą, mam nadzieję, w tym pomocne. Nie stanowią one wyczerpującego poradnika malowania oczu - taki zająłby całą książkę.

Na początek lista podstawowych przyrządów, które są nam potrzebne.

Dwa pędzelki do nakładania cieni powinny mieć zaokrąglony kształt, który dobrze dopasowuje się do wypukłości powieki. Jeden, twardy, służy do nakładania cieni, a drugi, bardzo miękki, do scalania kolorów. Pędzelki takie, jeśli pochodzą z dobrej firmy, służyć nam będą kilka lat. Świetnie znoszą pranie, np. w szamponie.

Aplikator - pałeczka zakończona gąbką w kształcie spłaszczonej kulki - także służy do rozprowadzania cieni.

Szczoteczka do brwi przypomina maleńką szczoteczkę do zębów. Powinna być dość twarda. Często tworzy, na jednym uchwycie, komplet z grzebykiem do rozczesywania rzęs. Do czesania brwi doskonała jest spiralna szczoteczka z pojemnika po tuszu.

Gąbeczka lateksowa w kształcie klina służy do rozprowadzania podkładu tuż pod dolną powieką lub preparatu tuszującego cienie pod oczami.

Waciki na patyczkach są praktyczne, jeśli musimy usunąć odrobinę tuszu, który odbił się na powiece podczas malowania rzęs, lub kropek z kolorowych cieni zabłąkanych w niepożądanych miejscach. Zwilżony wacik przyciska się do plamki i delikatnie obraca.

Pęsetka służy do usuwania włosków wyrastających poza zarysem brwi.

Makijaż oczu zaczynamy właśnie od tej czynności. Następnie przeczesujemy brwi. Jeśli chcemy utrwalić ich kształt, powlekamy je odrobiną usztywniającego żelu. Do przyciemnienia brwi świetnie nadają się resztki tuszu do rzęs z opróżnionego pojemnika, nakładane wspomnianą spiralną szczoteczką. Można też na-dać im ciemniejszy kolor specjalnym ołówkiem, którym malujemy włoski na skórze - bardzo dobre oszustwo zagęszczające optycznie brwi. Używa się do tego celu także cieni do powiek w ciemnym kolorze, które rozprowadzamy szczoteczką.

Powieki przed malowaniem osuszamy papierową serwetką, która zbierze pozostałości kremu. Niektórzy specjaliści od makijażu zalecają pokrywanie górnych powiek pudrem w kremie o nietłustej konsystencji. Można też przypudrować powieki.

Cienie do powiek mają postać sprasowanego albo sypkiego pudru. Te ostatnie, mało w Polsce znane, są najlepsze do wykonania delikatnego makijażu dziennego. Nie polecam natomiast cieni w kremie, bo gromadzą się w załamaniach powiek. Cienie nakładamy oszczędnie. Zawsze lepiej jest pociągnąć pędzelkiem kilka razy w tym samym miejscu, niż zbierać nadmiar koloru. Cienie błyszczące i opalizujące stosujemy na okazje wieczorowe. W świetle dziennym uwydatniają nawet drobne zmarszczki. Nakładane kolory rozprowadzamy ukośnie ku skroniom. Najpierw pokrywamy powiekę od środka na zewnątrz, a potem od wewnętrznego kącika oka do środka powieki. Pod samymi brwiami zawsze dobrze jest zastosować jasny cień, powiększa to optycznie oczy.

Następną czynnością jest namalowanie kreski na powiece. Jeśli ma być delikatna, użyjmy kredki. Kontury kreski można rozmazać wilgotną watką na patyczku. Do podkreślania powieki dolnej używamy wyłącznie miękkiej kredki. Najlepsze są w kształcie skośnie ściętego wkładu wykręcanego z oprawki. Rysowanie kreski na powiece dolnej rozpoczynamy od środka oka, a nie od wewnętrznego kącika i bardzo dokładnie obwodzimy kącik zewnętrzny. Wyraźną, mocną kreskę na górnej powiece malujemy tuszem w płynie - stosujemy wtedy maleńki pędzelek-piórko. Najwygodniejszą zaś nowością są specjalne flamastry. Jeśli trudno jest nam pociągnąć kreskę jednym ruchem przez całą powiekę, rozpocznijmy jej malowanie od połowy oka do zewnątrz, a potem przedłużmy ją od wewnętrznego kącika oka. Można też zrobić małe kropeczki, które następnie łączymy ze sobą kreską.

Kredką białą lub jasnobeżową maluje się powiekę dolną, nad rzęsami, w celu optycznego powiększenia oka. Efekt jest jeszcze lepszy, jeśli na górnej powiece zrobimy kreskę ciemną.

Rzęsy malujemy albo na samym końcu, albo przed wykonaniem kreski. Tusz na rzęsy górne nakładamy najpierw na zewnętrzną ich stronę, potem na wewnętrzną, przesuwając szczoteczkę (spiralę) od ich nasady do końca. Rzęsy dolne tuszuje się koniuszkiem spirali lub szczoteczki. Jeśli nabierzemy zbyt dużo tuszu, należy wytrzeć nadmiar o brzeg pojemnika. Aby pogrubić rzęsy, malujemy je dwukrotnie lub pod tusz stosujemy specjalny, bezbarwny podkład. Obecnie produkowane tusze zawierają maleńkie włókienka, np. jedwabne, które dodają grubości i wydłużają rzęsy. Posklejane rzęsy rozczesujemy grzebykiem. Podczas malowania rzęs górnych lusterko powinno znajdować się poniżej oczu, dolnych - powyżej. Zapobiega to poplamieniu powiek tuszem.

Na koniec makijażu oczu jeszcze raz przeczesujemy brwi suchą szczoteczką.

Makijaż oczu cz. I

Jak użyć kredki jako podkładu pod cieniowanie


http://crossdressing.pl/pics/stepbystep/pic_stepbystep1301.jpg
Aby uzyskać efekt 1) z rysunku, narysuj miękką kredką szerszą w zewnętrznym kąciku oka kreskę przy linii rzęs na górnej powiece. Rozetrzyj ja na całej długości. Następnie w załamaniu powieki narysuj kolejną kreskę, rozcierając ją w górę i w bok w kierunku końca brwi. Krótkimi skośnymi kreseczkami uzupełnij plamę ciemniejszego koloru. Lekko zaznacz zewnętrzny kącik oka. W tego typu makijażu cała ruchoma część powieki jest jaśniejsza. Ta przestrzeń decyduje o kształcie oka, dając nam możliwość dokonania korekty. Należy więc pamiętać, aby kształtując tę jaśniejszą przestrzeń nie pomniejszyć i nie zaokrąglić niepotrzebnie oka. Wykończeniem takiego makijażu powinna być kreska pod linią rzęs na dolnej powiece. Pasuje tutaj linia lekko szersza w zewnętrznym kąciku, raczej cienka, zakończona w połowie oka przy oczach małych lub okrągłych. Ta technika nadaje się do makijażu korygującego dla oczu ze słabo zaznaczoną głębią, lekko wypukłych, niezbyt głęboko osadzonych.

Modyfikacja 2) polegająca na roztarciu kredki na całej powiece ruchomej, w załamaniu powieki oraz w górę w stronę końca brwi. Tutaj ciemna plama kształtuje efekt, można wiec dowolnie skorygować kształt oka, kreując efekt zaokrąglenia lub wydłużenia ciemnej przestrzeni w kształt „skrzydełka” (co uzyskamy rozcierając kredkę po skosie w stronę końca brwi). Używając tej techniki możemy skorygować wygląd oczu o dużej powiece i wyraźnie zaznaczonej głębi, ale niezbyt głęboko osadzonych. Nie należy stosować tej techniki w przypadku oczu „zapadniętych”, ponieważ tylko wzmocnimy niepożądany efekt.

Technika 3) sprawdza się w przypadku oczu o wydłużonym kształcie, również wąskich, szczególnie, gdy oczy są dość szeroko rozstawione. Ciemną plamą możemy ukształtować zewnętrzny kącik oka, zarówno u góry jak i na dole rozcierając kredkę przy linii rzęs. Rozcieramy kredkę również w załamaniu powieki oraz na linii oczodołu w górę w kierunku końca brwi. Przyciemnienie zewnętrznych kącików oczu optycznie zbliża oczy do siebie. Wąskie oko o wydłużonym kształcie otworzy się optycznie kiedy rozetrzemy kredkę w górę w kierunku łuku brwiowego. Przy oczach wypukłych ta technika pozwoli wykreować głębię w załamaniu powieki.

Najprostszym wariantem zastosowania kredki jako podkładu pod cieniowanie jest zaznaczenie samego zewnętrznego kącika oka 4). Kreskę rysujemy na linii łuku oczodołu, powyżej załamania powieki i rozcieramy łagodnie zaokrąglając linię w stronę wewnętrznego kącika oka. Drugą kreskę rysujemy przy linii rzęs na górnej powiece, lekko zakreskowując przestrzeń w samym zewnętrznym kąciku. Rozcieramy dokładnie, następnie używamy cienia do powiek. Ta technika jest doskonała przy makijażu monochromatycznym, kiedy cała powieka pomalowana jest jednym kolorem. Cień nałożony na kredkę będzie ciemniejszy.

To tylko kilka najbardziej podstawowych sposobów użycia kredki jako podkładu pod cienie do powiek. Kredki fascynują łatwością używania, różnorodnością zastosowań, tęczą kolorów... Poprzez przynależność do wielkiej rodziny kredek i ołówków używanych od wieków przez artystów plastyków przypominają, że makijaż jest sztuką i choć tworzone przez wizażystów prace poprzez swoja ulotność pokrewne są raczej mandalom usypywanym z kolorowego piasku niż obrazom na drewnie czy płótnie, są to niewątpliwie dzieła sztuki. Istnieje wiele technik, nie sposób opracować ich wszystkich, również dlatego, że każdy wizażysta ma swoje sekrety, swoje ulubione sposoby na uzyskanie efektu perfekcyjnego makijażu. Dla prawdziwego artysty każdy nowy makijaż to wyzwanie, eksperyment, nierzadko przynoszący przebłysk geniuszu. Jednak należy pamiętać, że każdy artysta jest najpierw i przede wszystkim rzemieślnikiem, zobowiązanym do opanowania arkanów swego rzemiosła i aby tak się mogło stać, trzeba najpierw przyswoić podstawy. Najlepiej wypróbować wszystko na sobie, a potem praktykować, czerpiąc inspiracje z własnej wyobraźni i z pracy innych, starając się, aby wszystko, co robimy nosiło piętno naszej niepowtarzalności.

Oczy

Jasne kolory cieni do powiek stanowią bazę makijażu oczu. Biały lub inny jasny cień ożywia i optycznie "otwiera" oko, dodaje spojrzeniu blasku.

Jasny cień można nakładać na wiele sposobów:



Cienie do powiek - nakładanie
 

 

-na całej widocznej górnej powiece, by uwypuklić głęboko osadzone oczy


-tylko pod brwiami, by powiększyć oko, uzyskać efekt świeżego makijażu i podkreślić zarys brwi

 

-tuż nad źrenicą, jasny punkt na ciemniejszym kolorze, by rozświetlić oko

- w wewnętrznych kącikach, przy zbyt blisko osadzonych oczach

-nad zewnętrznymi kącikami, przy zbyt daleko osadzonych oczach a także, by zatuszować zmęczenie


Generalna zasad jest taka, że jasne cienie optycznie powiększają a ciemne pomniejszają oczy.

http://www.makijaz.brat.pl/cienie_do_powiek.php


 

Wybieramy kolor cieni do powiek

http://uroda.onet.pl/0
Już dawno przestała obowiązywać zasada, że kolor cieni do powiek powinien wiernie odpowiadać kolorowi tęczówki. Okazuje się, że dostosowując kolor cieni do koloru oczu, raczej przygaszamy ich barwę. Natomiast tzw. barwy dopełniające podkreślają naturalny kolor oczu, nadając im większą wyrazistość.
http://uroda.onet.pl/0 

Wiadomo, że kolory cieni do powiek i sposób ich nakładania w dużej mierze zależą od obowiązującej mody. W każdym sezonie magazyny kobiece przynoszą informacje o nowym trendzie w makijażu. Warto jednak, żebyś wiedziała, jakie odcienie najlepiej pasują do twojego typu urody i miała to na względzie podczas dokonywania zakupów.

Cienie do powiek a kolor oczu

Oczy ciemne

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie2.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Śmiało sięgaj po bardziej zdecydowane kolory: róż, pistację, fiolet, granat lub lodowaty błękit. Cienie nanieś od środka powieki do zewnętrznego kącika oka, a następnie rozetrzyj do góry w kierunku brwi. Pośrodku powieki nałóż odrobinę złocistego pudru, dzięki któremu ciemne oczy nabiorą szczególnego blasku. Na zakończenie mocno pomaluj rzęsy ciemnobrązowym albo czarnym tuszem.

Oczy bardzo jasne

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie3.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Jeśli masz bardzo jasne oczy, powinnaś zrezygnować z ciemnych kresek i jaskrawych kolorów. Przykładowo, jeśli kolor twoich oczu to błękit w chłodnej tonacji lub szary, wypróbuj cienie w kolorach rozbielonego różu, delikatnego błękitu i jasnej szarości. Na zakończenie dwukrotnie pomaluj rzęsy brązowym tuszem.

Oczy niebieskie

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie4.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Oczy niebieskie o ciepłym odcieniu, z beżowymi plamkami na tęczówce, będą bardzo ładnie wyglądać, gdy podkreślisz je kolorem złotym, żółtym, złocistobeżowym lub pomarańczowym. Możesz również wypróbować ciepłe odcienie brązu i miedzi. Rzęsy pomaluj brązowym tuszem.


Jeśli masz opaloną lub ciemną skórę

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie5.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Kiedy masz ładną, opaloną cerę, sięgnij po cienie do powiek w odcieniach brązu, ochry albo oliwki z delikatnym złotym połyskiem. Podkreślą one twoją naturalną opaleniznę. W tym wypadku kolor oczu odgrywa drugorzędną rolę. (Jeśli tęczówka oka jest cętkowana, pomaluj powieki cieniami właśnie w kolorze cętek).



Cienie do powiek a kolor włosów

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie6.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Jeśli jesteś blondynką
Powinnaś wypróbować kolor morelowy, koralowy, ciemnoszary oraz złocisty brąz.

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie7.jpg

 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie8.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Jeśli jesteś brunetką
Twoje kolory to śliwka, ciemna purpura, palona czerwień, odcień ceglasty, czekoladowy, a nawet czarny.

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie9.jpg

 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie10.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

Jeśli masz rude włosy
Zdaniem wizażystów najlepszymi kolorami dla ciebie są odcienie koralu, zieleni, błękitu i brązu.

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/cienie11.jpg

http://uroda.onet.pl/0

Makijaż oczu, cz. III

Nanoszenie cieni do powiek krok po kroku

http://uroda.onet.pl/0
Podstawowe zasady nakładania cieni:
http://uroda.onet.pl/0 

·         Wizażyści radzą używać do malowania oczu czterech różnych cieni: neutralnego cienia jako podkładu (bazy), koloru podstawowego, jego ciemniejszego odcienia do tuszowania oraz jaśniejszego do wydobywania i podkreślania pewnych szczegółów.

·         Najjaśniejsze kolory nakładaj przy wewnętrznym kąciku oka, najciemniejsze przy zewnętrznym. W ten sposób oczy sprawiają wrażenie szerzej rozstawionych.

·         Niezależnie od używanego koloru, cienie nakładane przy rzęsach powinny mieć kolor ciemniejszy, natomiast im wyżej i bliżej łuku brwiowego, tym kolory powinny być jaśniejsze.

·         Do starannego makijażu oczu używaj jasnego cienia do powiek, tzw. highlightera, który nałożony pod łukiem brwiowym powiększa oczy. Na co dzień do rozjaśnienia możesz używać zwykłych pasteli.

A oto jak należy wykonać profesjonalny makijaż oczu:

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz1.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

1. Po oczyszczeniu twarzy nałóż punktowo na skórę wokół oczu odrobinę kremu i poczekaj parę minut, aż skóra go wchłonie. Pozostałości po kremie możesz usunąć chusteczką higieniczną.

2. Jeśli chcesz, by makijaż oczu był trwały, rozpocznij go od nałożenia na górną i dolną powiekę podkładu – może to być podkład do twarzy lub specjalny pod oczy. Czubkiem palca delikatnie rozprowadź go od linii górnych rzęs w kierunku brwi i pozwól, by się wchłonął.


 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz2.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

3. Dużym pędzlem do cieni nanieś na powieki neutralny podkład stanowiący bazę. Rozprowadź go równomiernie od rzęs do brwi i delikatnie rozetrzyj w kąciku oka.




 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz3.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

4. Na górną powiekę, aż po linię jej załamania, nałóż cień podstawowy. Zacznij od wewnętrznego kącika oka i rozprowadzaj kolor na zewnątrz, uważając, by nie nałożyć go zbyt grubo.




 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz4.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

5. Pędzelkiem o ostrym końcu narysuj ciemniejszym odcieniem podstawowego koloru cienką linię wzdłuż załamania powieki, prowadząc ją od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Aby uzyskać bardziej wyrazisty efekt, pociągnij grubszą linię wzdłuż załamania powieki i rozetrzyj ją lekko dużym pędzlem lub wacikiem.

 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz5.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

6. Małym pędzelkiem narysuj ciemniejszym kolorem linię pod dolnymi rzęsami, wychodząc z punktu w połowie długości oka i ciągnąc linię ku zewnętrznemu kącikowi.




 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz6.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

7. Nanieś pędzelkiem jaśniejszy, perłowy odcień tuż pod linią brwi. Uważaj, by nie pomalować przy tym brwi.





 

http://uroda.onet.pl/_i/tdc/makijaz7.jpg

http://uroda.onet.pl/_d/0.gif

8. Teraz możesz pomalować rzęsy tuszem, najlepiej dwukrotnie. Zanim nałożysz drugą warstwę, poczekaj około 2 minut, aż pierwsza warstwa wyschnie. Jeśli masz proste rzęsy, ostrożnie podkręć je do góry zalotką.




 

Szybki makijaż

Do wykonania szybkiego makijażu potrzebujesz dwóch odcieni jednego koloru: jaśniejszego i ciemniejszego. Najpierw jaśniejszym cieniem pomaluj ruchomą część górnej powieki (od wewnętrznego kącika oczu aż do jej środka), a pozostałą część pokryj ciemniejszym cieniem. Smuga tego koloru powinna unosić się w kierunku łuku brwiowego. Granicę dwóch cieni rozetrzyj palcem. Skórę tuż pod łukiem brwiowym rozświetl jasnym cieniem. Na zakończenie starannie pomaluj rzęsy.

II.       Czego unikać w makijażu oka

Makijaż dzienny pod lupą.

Czego unikać w makijażu okamakijaż / BeautyObsessed

1. Posklejane rzęsy

Jeśli zależy nam na udanym makijażu, rzęsy powinny wyglądać miękko i elegancko. A to oznacza, że nie można dopuścić, aby tusz nałożony był zbyt grubo i zostawiał po sobie grudki.

Najprostszym sposobem jest rozczesanie umalowanych rzęs czystą szczoteczką po starej mascarze. Zrobi to lepiej i dokładniej, niż specjalny grzebyk. Ten zostawmy do brwi.

2. Zbyt dużo korektora

Jeśli za wszelką cenę chcemy ukryć fioletowe cienie pod oczami i nakładamy za dużo korektora, ilość kosmetyku mści się na naszej skórze gromadząc się w jej załamaniach.

W ten sposób optycznie tworzymy sobie zmarszczki!

3. Za jasny korektor

Tak, zawsze czytamy, że korektor pod oczy powinien być jaśniejszy, niż podkład. Tylko nie za jasny. Często panie, które wybierają o kilka tonów jaśniejszt korektor sprawiają, że wyglądają później jak sowy - oko jest nienaturalne i jakby wystraszone.

4. Brokat i mocna perła na dzień

Takie efekty kuszą, ale pamiętajmy, że są one zarezerwowane na wieczór.
Owszem, możemy pokusić się o np. kreskę fioletowego, brokatowego eyelinera na powiekach, ale powinnyśmy wtedy zrezygnować z kolorowych cieni i intensywnej pomadki. Grunt to znaleźć złoty środek.

5. Zbyt mocno umalowana dolna powieka

Podkreślenie dolnej powieki powiększa oko, ale zbyt gruba kreska powoduje, że wygląda ono niezwykle smutno. Dlatego też rzęsy malujemy w tym miejscu delikatnie, a kreski wykonane kredkami zamieńmy na wąskie smugi delikatnego cienia.

6. Źle dobrane cienie do powiek

Cienie powinno się dobierać nie tylko do koloru tęczówki, ale i do koloru skóry. Panie o różowawym odcieniu źle będą wyglądać np. w złotych brązach.

Jak najlepiej dobrać kolor cienia przeczytacie tutaj.

7. Za dużo na raz

Trio cieni, eyeliner, czasem też brokat i gruba warstwa tuszu - na dzień to stanowczo za dużo! Pamiętajmy, że światło dzienne niemiłosiernie obnaża i wyostrza każdy makijaż.

Wiele kobiet też traktuje malowanie oka jak domalowywanie nowego, a nie podkreślenie tego, co najlepsze. To błąd i szybka droga do kompleksów.

8. Szybko, a niedokładnie

Jeśli nie mamy czasu, zrezygnujmy np. z cieni do powiek. Powieki można musnąć wówczas pudrem brązującym lub jasnym różem do policzków.

Makijaż zawsze powinien być dokładny (nawet, jeśli sprawia wrażenie nałożonego palcem w dwie minuty). Jeśli nie jest, szpeci, zamiast dodawać urody.

9. Nietknięte brwi

Wyraźnie "zrobione" oko, a tu zapomniane brwi. Nieuczesane, niewyregulowane. Makijaż rzęs i powiek to tylko połowa całego makijażu oka. Zadbane brwi wieńczą całość i nadają spojrzeniu świeżości (o całej twarzy nie wspominając). Nie chodzi tu o ich makijaż, ale chociażby dokładne przeczesanie grzebyczkiem lub szczoteczką.

10. Nienaturalne brwi

Za ciemne, za grube, za cienkie, krzywo wyskubane - jakikolwiek powód, efekt ten sam: kilka lat w górę i nienaturalny efekt.

III.     Jak dobrać cienie do koloru oczu

Jak dobrać cienie do koloru oczumakijaż / HB

Tak naprawdę nie ma nic złego w dobieraniu cienia pod kolor naszej tęczówki, ale to po prostu najprostsza droga do tego, by "zgasić" oko.

Po co więc trzymać się jednego odcienia, skoro jest tyle innych barw?

- Aby sprawić, by oko wydało się bardziej widoczne, wybierz kontrastujące kolory. Wtedy efekt będzie spektakularny - mówi Nail Young, stylista MAC Cosmetics. - Aby delikatnie podkreślić oczy, sięgnij bo barwy harmonijne. Im bardziej odejdziesz od naturalnego koloru oka, tym bardziej wyraźny makijaż uzyskasz. Na przykład czarny makijaż smoky eye najlepiej prezentuje się na niebieskich oczach, przy brązowych już nie daje takiego efektu. Pamiętaj też, że kolory mają różne natężenie. Mówiąc "fiolet" mogę mieć na myśli jego pastelowy odcień, purpurę, czy tak ciemny, że przechodzi w czerń.

Ponieważ o dobieraniu kolorów można jeszcze długo pisać, Young proponuje, by w makijażu kierować się tymi uproszczonymi regułami:

Oczy niebieskie:

kolory harmonijne - zielenie, żółcie, róże
kolory kontrastujące - brązy, czernie, fiolety
kolor dopełniający (dający silny kontrast) - pomarańcz

Oczy zielone:

odcienie harmonijne - błękity, żółcie
kolory kontrastujące - czarny, fioletowy, miedziany, brązowy
kolor dopełniający - czerwień

Oczy piwne:

odcienie harmonijne - brązy, brzoskwinie, korale
kolory kontrastujące - czernie, błękity, fiolety
kolor dopełniający - niebieski

Oczy brązowe

odcienie harmonijne - czerwień, pomarańcz
kolory kontrastujące - szary, czarny, zielony, purpurowy
kolor dopełniający - niebieski

IV.    Jak 'wyciągnąć' oko

Czyli co zrobić, aby były bardziej widoczne.

Jak 'wyciągnąć' okouroda / mat. prasowe

1. Całą górną powiekę muskamy jasnym cieniem.

2. Załamanie malujemy szaro-brązowym, naturalnym cieniem.

3. Pod łukiem brwiowym nakładamy biały cień i rozcieramy go palcem.

4. Górną powiekę zaznaczamy ciemnym eyelinerem - powinna rozszerzać się ku zewnętrznym kącikom.

5. Szaro-brązowym cieniem delikatnie zaznaczamy dolną powiekę.

6. Na środku górnej i dolnej powieki robimy plamkę białym cieniem, którą rozcieramy palcem. To sprawi, że oko wyda się okrąglejsze i bardziej widoczne.

7. Tuszujemy rzęsy ulubioną mascarą. Gotowe!

V.  ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin