Zabawy weselne.odt

(34 KB) Pobierz

Taniec z marynarkami

Wybieramy 5 par. Podstawą tego konkursu jest to, że panowie musza mieć założone marynarki. Konkurs polega na tym, że pary (mężczyzna i kobieta) tańczą przy muzyce, w momencie kiedy orkiestra przestanie grać, partnerzy muszą wymienić się marynarką (mężczyzna przekazuje marynarkę kobiecie). Ostatnia para odpada. Następnie orkiestra zaczyna ponownie grać, i tak samo w momencie, kiedy przerwą muzykę partnerka przekazuje marynarkę partnerowi. Oczywiście ostatnia para odpada. Wygrywa para, która zostanie ostatnia na parkiecie.

Urozmaiceniem, będzie odwracanie raz na lewą stronę raz na prawą lub przód na tył itp.

Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

 

Krzesełka

Wybieramy 10 osób, na środku sali ustawiamy krzesełka w okrąg siedzeniami na zewnątrz. Należy pamiętać, że krzesełek musi być o jedno mniej niż jest osób chętnych do zabawy.

Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez zespół, wszyscy biorący udział w zabawie tańczą na około krzesełek. W momencie, kiedy orkiestra przerwie muzykę, wszyscy próbują zająć miejsce na krzesełku. Osoba, która nie usiadła odpada. Należy wtedy zabrać jedno krzesło z okręgu.  

Zabawę kontynuujemy dotąd, aż odpadnie ostatnia osoba, która nie będzie mogła zająć miejsca na krzesełku.

Wygrywa osoba, która jako ostatnia usiadła na ostatnim krześle.

Zabawę można urozmaicić w ten sposób, że ostatniej parze zamiast krzesła podstawimy np. miskę.

Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

 

Taniec z wałkiem

Wszyscy goście weselni robią duże koło i tańczą. Panu młodemu, który stoi pośrodku koła wręczamy wałek do ciasta, który musi włożyć miedzy nogi. Wałek ten musi przekazać kobiecie, tak aby ta mogła go złapać kolanami. W momencie, kiedy przejmie wałek od pana młodego musi go przekazać innemu mężczyźnie. Oczywiście powinna obowiązywać zasada, że kobieta przekazuje wałek mężczyźnie, a mężczyzna kobiecie. Przy przekazywaniu wałka między sobą nie można używać rąk. Wałek trzymamy tylko kolanami.

 

Zabawa w pociąg

Wszyscy idą sobie w kółku, najpierw trzymają sie za biodra, potem za kolana, za kostki, a na końcu prowadzący im dziękuje i mówi - proszę sobie usiąść - i oczywiście wszyscy siadają na podłodze - a mieli siąść do stołu.

Taniec na leżąco

Wybiera się ok. 5 chętnych par (mąż i żona) do konkursu tańca. Każda z tych par określa się jaki rodzaj muzyki chce zatańczy, zależy co ma orkiestra. Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi, tak, aby nic nie widzieli. Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze koc i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Ubaw po pachy gwarantowany. Wszyscy są szalenie zdziwieni ale nikt nie odmówił. Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

Buteleczka

Panu Młodemu zawiązuje się oczy, a na sznureczku( długim do ziemi) uwiązuje się np: długopis i stawia się przed nim butelkę... młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem... jak już trafi Wodzirej mówi tak:'' i tak będzie oto wyglądała noc poślubna''.

Taniec na gazecie

Para dostaje gazetę i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.  Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

Fanty

Orkiestra wybiera 8 osób. Następnie ustawiane są krzesła, na których siada Młoda Para. Zadaniem wybranych osób jest przyniesienie wymienionego przez prowadzących konkurs, przedmiotu i położenie go przed młodymi. Fanty są zależne od pomysłowości orkiestry. Mogą to być: zapałeki, zegarki, szmineki, paski do spodni, grzebienie, buty, marynarki, również różnego rodzaju warzywa i owoce, gaśnice, koła samochodów, teściowe. Każdy z uczestników musi przynieść takiego samego fanta, a osoba, która zrobi to ostatnia odpada z gry.  Kilku uczestników wesela zostało rozebranych do bielizny. Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

Dyscypliny sportowe

6 par losuje karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów:

·                     łyżwiarstwo figurowe

·                     jazda konna

·                     walka karate

·                     balet

·                     koszykówka

·                     samochodziki

Pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny.

Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana młodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet, a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!

Rozbierany

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki( wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robie ze dwa niepełne okrążenia. Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

Pociąg

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą w wagoniki następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Orkiestra, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji Kan Kana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd.

Druga twarz

Tą zabawę często łączy się z innymi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary. Do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki. Nagrodą będzie 1/2 l butelka wódki.

 

Kuszenie Adama

Zabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale wydaje mi się, że warto o niej napisać kilka słów. Do zabawy potrzebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem. Nagrodą będzie 1/2 l butelka... (tutaj chwila ciszy, lub nie mówić wcale), a później Tymbarku.

Jajko

Ta zabawa weselna wymaga dużej zręczności i delikatności podczas jej trwania. W zabawie biorą z reguły udział dwie pary: Para Młoda i nowo wybrana Para Młoda. Do zabawy potrzebne są dodatkowo dwa krzesełka i dwa jajka (ugotowane, ale pary ot ym nie wiedzą). Na krzesełkach najpierw stają panowie, a panie mają za zadanie przełożyć jajko przesuwając je w nogawkach z jednej nogawki do drugiej. Po wykonaniu tej operacji role się zamieniają, Panie stają na krzesłach, a panowie mają za zadanie przełożyć jajko od dołu pod sukienką i wyjąc je na wysokości dekoltu. Oczywiście w tle leci muzyka.

Kareta
         Zabawa w karetę do zabawy potrzeba 9 osób, reprezentujące: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety, należy wstać i obiec krzesło. Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.
Rozsadzenie uczestników:
____Koń lewy____Koń prawy____
________woźnica________
____Koło l. p.____Koło p. p.____
____Król________Królowa____
____Koło l. t.____Koło p. t.____

Na początku prowadzący rozdaje kieliszki, objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest.
Czyta historię. Na dźwięk odpowiedniego słowa, osoba, której dana funkcja jest przypisana musi wstać i obejść dokoła krzesło. Jeśli tego nie zrobi pije z kieliszka.

Kareta = woźnica+koła+król+królowa
Zaprzęg= Kareta = woźnica+koła+król+królowa+konie

HISTORIA DO OPOWIEDZENIA:

Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa.
Król i Królowa ze swoim Królem bardzo lubili jeździć swoją karetą.
Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne.
Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla:
-Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem.
Woźnica zaprzągł konie i karetę.
Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla:
-Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe.

Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla:
-Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami.

Król rzekł do Królowej: Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa.

 

Wycieczka do zoo
Podział na 2 grupy, Pani Młodej i Pana Mmłodego, w grupie 2 kobiety i 5 panów siedzących na krzesłach i zwróconych do siebie twarzami.
Kolejność najpierw facet- tata , kobieta –mama, facet syn-Witek, facet syn-Jacek, kobieta-córka Zosia i faceci pies Azor i Słoń
Odległość między rzędami około 1,5 metra a między krzesłami w drużynie około 1m.
Zabawa polega na tym, że prowadzący opowiada historię rodziny wybierającej się na spacer do zoo. Jak wyczyta imię lub status w rodzinie danej osoby to ona podrywa się z krzesła i biegnie do krzesła naprzeciw i je omija wracając na swoje miejsce.  Rodzina = Mama + Tata + Witek + Jacek + Zosia. Zwierzęta = Azor + Słoń.

HISTORIA DO OPOWIEDZENIA:

Był piękny słoneczny , dzień. Więc TATA postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły obejrzeć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY, żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI
bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA . WITEK powiedział zabierzemy też AZORA.
AZOR jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na psa i radośnie zamerdał ogonem.
JACEK i WITEK, bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA . DZIECI zapiszczały radośnie.
RODZICE przygotowali się do wyjazdu a AZOR biegał między nogami swoich panów. Pogoda dopisywała więc ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer jeszcze przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ i AZOR od dawna był już na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA wsiadła do trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany jaka wielka trąba!!!  - krzyknęły DZIECI . MAMA uciszała radosne piski swoich DZIECI . TATA głowa RODZINY opowiadał czym się żywi SŁOŃ . DZIECI słuchały z zainteresowaniem tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM . ZWIERZĘTA chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości RODZINA pojechała do domu i tylko SŁOŃ został tam gdzie stał . Taki to był dzień pełen wrażeń dla TATY , MAMY, WITKA, JACKA ,ZOSI i AZORA.
 

 

 

 

 

Karaoke

       Gdybym miał gitarę

 

Gdybym miał gitarę
To bym na niej grał
Opowiedziałbym o swej miłości
Którą przeżyłem sam .

A wszystko te czarne oczy
Gdybym ja je miał
Za te czarne, cudne oczęta
Serce, dusze bym dał.

Fajki ja nie palę
Wódki nie piję,
Ale z żalu, z żalu wielkiego
Ledwie co żyję.
A wszystko te czarne oczy ...

Ludzie mówią głupi,
Po coś ty ją brał
Po coś to dziewczę czarne, figlarne
Mocno pokochał.

A wszystko te czarne oczy
Gdybym ja je miał
Za te czarne, cudne oczęta
Serce, dusze bym dał.

 

Zagraj mi czarny cyganie

 

Zagraj mi Czarny Cyganie
Zagraj mi piosnkę sprzed lat
Zagraj mi pieśń o miłości
Może ostatni już raz

Dość często w życiu się śmiałem
...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin