Nadchodzi wiosna.doc

(31 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć z dziećmi 4-5 letnimi

Scenariusz zajęć z dziećmi 4-5 letnimi

 

 

Temat: Nadchodzi wiosna

 

Cele ogólne:

·         Zapoznanie z pierwszymi oznakami wiosny;

·         Nauka piosenki pt. „Wiosna w błękitnej sukience;

 

Cele operacyjne:

·         Dziecko potrafi rozpoznać wiosnę na obrazkach

·         Wie co oznacza słowo zwiastun;

·         Umie śpiewać piosenki o wiośnie;

 

Metody pracy:

·         Słowna: rozmowa, objaśnienie

·         Oglądowa: pokaz

·         Aktywizujące

·         Czynna

 

Formy pracy:

·         indywidualna;

·         grupowa.

 

Środki dydaktyczne:

·         ilustracje przedstawiające wiosnę,

·         płyta z nagraniem piosenki Pt. „Wiosna w błękitnej sukience”;

·         obrazki przedstawiające: kwiaty wiosenne, bazie, bociana, jaskółkę, drzewa z zielonymi liśćmi, biedronki i motyle na łące, duże słońce, kolorową tęczę.

 

Przebieg zajęć:

  1. Rozmowa na temat wiosny w oparciu o ilustracje;
  2. Słuchanie piosenki Wiosna w błękitnej sukience nagranej na płycie CD;

Wiosna w błękitnej sukience
 

Wiosna w błękitnej sukience
bierze krokusy na ręce.
Wykąpie je w rosie świeżej
i w nowe płatki ubierze.

ref: Wiosna buja w obłokach,
wiosna płynie wysoko,
wiosna chodzi po drzewach,
wiosna piosenki śpiewa. (x2)

Nocą się skrada z kotami,
chodzi własnymi drogami.
A teraz śpi już na sośnie
i nie wie, że sosna rośnie.


ref: Wiosna buja w obłokach...

  1. Rozmowa z dziećmi na temat treści piosenki.
  2. Zabawa rozwijająca spostrzegawczość Szukanie zwiastunów wiosny. Nauczyciel przed zajęciami schował w różnych częściach sali  obrazki ilustrujące oznaki wiosny. Dzieci mają za zadanie odnaleźć je i przynieść nauczycielowi. Następnie wszyscy opowiadają co te ilustracje przedstawiają.
  3. Spacer w pobliżu przedszkola w poszukiwaniu zwiastunów wiosny o których była mowa.

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin