Sposoby pomocne w zajściu w ciążę.doc

(30 KB) Pobierz

Sposoby pomocne w zajściu w ciążę – porady ojca Grzegorza Sroki

Niepłodność jest problemem ogólnospołecznym, bo właśnie z tego powodu wiele par cierpi na brak potomstwa. Do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie. Tak też traktował zgłaszające się do niego bezdzietne pary ojciec Grzegorz Sroka. Ten znany zielarz pomógł w swojej karierze ogromnej liczbie nieuleczalnych przypadków niepłodności z jakimi nie mogła sobie poradzić współczesna medycyna.

Zakonnik miał wyjątkowy dar pomagania w odzyskaniu możliwości zajścia w ciążę. Na początku rozmowy z małżeństwem, które się do niego zgłosiło po poradę przeprowadzał solidny wywiad. Najprawdopodobniej to uzyskana w ten sposób informacja była kluczem do sukcesu ojca Grzegorza. Niektóre z pozoru mało ważne szczegóły okazywały się niekiedy bardzo pomocne do uzyskania sukcesu terapeutycznego. W taki sam sposób jak on postępowali w USA twórcy metody zwanej naprotechnologią.

Ojciec Grzegorz stworzył dla par mających problemy z potomstwem na podstawie swojego długoletniego doświadczenia zalecenia praktyczne. Proponował również niektóre naturalne substancje, które mogą się okazać pomocne bezpłodnym parom. Prawdopodobnie liczba par, którym pomógł Grzegorz Sroka sięgnęła kilka tysięcy.

Płodność. Powrót do źródeł

 

Zalecenia praktyczne ojca Grzegorza

Po roku od rozpoczęcia starania się o potomka udać się do specjalisty najlepiej od naprotechnologii. Zrobić dodatkowe badania zarówno kobiety jak i mężczyzny.
2. Zalecane jest rzucenie palenia, przede wszystkim przez kobietę.
3. Do jadłospisu dobrze byłoby dodać ziarna słonecznika, kiełki pszenicy, surówki oraz owoce szczególnie te w kolorze czerwonym.
4. Miejsce do spania powinno być odpromieniowane.
5. Spożywanie miodu pszczelego z pyłkiem i propolisem. Dla kobiety zalecany jest Bonimel pyłkowo-propolisowy, a dla mężczyzny Bonimel pyłkowo-propolisowy z dodatkiem wyciągu z żeń-szenia.
6. Współżycie najlepiej przeprowadzić między godz. 2.00 a 5.00 rano, najlepiej będąc na czczo.
7. Kobieta jest najbardziej płodna w miesiącu, w którym się urodziła.
8. Bardzo odpowiednim czasem na poczęcie jest gdy księżyc jest między nowiem a pełnią. Nie powinno się poczynać potomstwa gdy księżyc się zmniejsza. Dzieci są wtedy słabsze i mniej odporne.
9. Silne nerwice, uprzedzenia, lęki, przesądy na pewno nie pomagają w poczęciu.
10. Przystępując do poczęcia oboje małżonków powinni być trzeźwi.
11. Po pożyciu poczęciowym do następnego stosunku powinno upłynąć minimum 8 dni.
12. Na dłuższą żywotność plemników wpływa spożywanie produktów z dużą zawartością selenu np.: grzyby, brokuły oraz orzechy brazylijskie.
13. Zalecane jest spożywanie młodej baraniny i owczego sera.
14. Raz w tygodniu zjeść ubite jajko zapłodnione przez koguta z dodatkiem 1 łyżeczki miodu.
15. Obuwie noszone przez kobietę powinno być na niskim obcasie.
16. Bielizna osobista powinna być z naturalnej bawełny nie z tworzyw sztucznych. Mydła najlepiej używać szarego pozbawionego zapachów.
17. Nie zalecane dla obojga małżonków picie wina własnej roboty, ponieważ bardzo zakwasza.
18. Poczęciu sprzyja dłuższe i intensywne nasłonecznienie.
19. Zalecane jest stosowanie mieszanki ziołowej przedstawionej poniżej.

Mieszanka ziołowa pomocna przy bezpłodności

1. Liść melisy – 100 g
2. Ziele lebiodki – 50 g
3. Kwiat rumianku – 50 g
4. Ziele macierzanki – 50 g
5. Liść pokrzywy – 50 g
6. Ziele dziurawca – 50 g
7. Owoc rdestu ptasiego – 50 g
8. Owoc niepokalanki – 50 g

Z wymieszanych ziół bierzemy 1 łyżeczkę ziół i zalewamy szklanką wrzątku. Parzymy pod przykryciem 30 minut, przecedzamy i pijemy wieczorem. Napar mogą pić oboje małżonków.

 

Źródło: Poradnik uzdrawiacza – lek. med. Krzysztof Błecha

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin