Scenariusz zajęć świetlicowych w kl-chusta anim.doc.doc

(23 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć świetlicowych w kl

Scenariusz zajęć świetlicowych w kl. 1

 

Prowadzenie :Elżbieta Unger

 

Temat: Zabawy z chustą animacyjną

 

Cele: -relaksacja, zabawa,

        - ćwiczenie spostrzegawczości,

        - integracja grupy

 

Metoda : pedagogika zabawy

Forma : praca zbiorowa

Pomoce: chusta animacyjna

 

Przebieg zajęć

 

1.”Kolory”

Dzieci ustawiają się wokół chusty animacyjnej, każde trzyma jeden z kolorów. Na polecenie prowadzącego przebiegają pod chustą, zamieniając się kolorami.

 

Polecenia osoby prowadzącej:

-Zieloni, zmiana miejsc!

-Czerwoni   itd.

Można też inaczej formułować polecenia, np.

-Niebieskoocy, zmiana miejsc!

-Osoby o blond włosach…

-Kto lubi czytać baśnie…

-Kto ma zwierzątko w domu…

 

2.”Rekin i ratownik”

Dzieci siedzą wokół chusty, nogi mają wyciągnięte pod nią ,chwytają ją na wysokości ramion. Wyznaczamy dwoje dzieci : rekina i ratownika. Rekin wchodzi pod chustę i usiłuje wciągnąć uczestników zabawy pod nią. Jeśli mu się uda, wciągnięte dziecko również zostaje rekinem .Na pomoc wciąganym przez rekina pospiesza ratownik.

Trzeba bardzo uważać na bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Jeśli rekinów pod chustą jest już zbyt dużo, przerywamy zabawę i wyznaczamy kolejnego rekina i ratownika.

 

3.”Kot i mysz”

Dziecko-mysz wchodzi pod chustę  i na czworaka usiłuje uciec przed kotem, dziecko-kot zdejmuje buty i wchodzi na chustę, usiłując złapać myszkę. Pozostałe dzieci trzymają brzegi chusty i wachlują nią tak ,by pomóc myszce. Zabawa trwa do momentu schwytania myszki. Potem wyznaczamy nową parę.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin