Kampanie wspierające homoseksualizm.docx

(23 KB) Pobierz

Kampanie wspierające homoseksualizm

Rodzice odważcie się mówić

Kampania Rodzice, odważcie się mówić, to trzy plakaty, które w marcu 2013 r. eksponowane były na przystankach autobusowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. W sumie można je było zobaczyć w 300 lokalizacjach.

 

cele projektu:

Zachęcenie rodziców, którzy akceptują homoseksualną lub biseksualna orientację swego dziecka do tego, by otwarcie o niej mówili, jako o jednym z wielu elementów rzeczywistości.

Udostępnienie rodzicom podstawowej wiedzy na temat homo- i biseksualności.

Zbudowanie poczucia przynależności do ogromnej grupy społecznej, jaką stanowią rodzice i rodziny osób LGB.

Podniesienie społecznej świadomości istnienia rodziców i rodzin osób bi- i homoseksualnych.

Wzbogacenie powszechnego wizerunku osób LGB o obraz osoby otoczonej miłością rodzicielską i osadzonej w silnej więzi rodzinnej.

Uruchomienie potencjału drzemiącego w grupie rodziców i rodzin osób LGB jako heteroseksualnych obrońców praw swoich bliskich.

 

Niech nas zobaczą

„Niech nas zobaczą” – pierwsza w Polsce społeczno-artystyczna kampania mająca przeciwdziałać homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, która została zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Akcja została przeprowadzona w 2003 roku, prezentując trzydzieści par gejów i lesbijek na fotografiach pokazywanych na billboardach i w galeriach. Autorką zdjęć jest Karolina Breguła.

 

Akcja miała na celu ujawienie się osób, żyjących w związkach homoseksualnych. Wyjście z ukrycia. Dodanie pewności takim osobom, które wcześniej były poniżane, obrażane ze względu na swoją orientację.

 

Każdy inny – wszyscy równi

Europejska Kampania Młodzieży. Trwała przez rok. Od 2006 do 2007 roku. Miała na celu przede wszystkim przezwyciężenie dyskryminacji i wspieranie różnorodności oraz dialog międzyreligijny i międzykulturowy.

 

Celami kampanii były przede wszystkim: walka ze stereotypami dotyczącymi ludzi homoseksualnych (jako narkomanów, z AIDS), pokazanie, że wszyscy jesteśmy równi, bez względu na orientacje, apel do społeczeństwa o akceptację i poszanowanie seksualnej odmienności, ułatwienie ujawienia się osób homoseksualnych, uświadomienie im, że wcale nie muszą być wykluczeni, że mają takie same prawa jak osoby hetero. Odnoszono się do tego, że warto być osobą, że nie można żyć wbrew swojej naturze, że odmienne – nie znaczy złe. Uosobienie bólu – osoby homoseksualne są ofiarami agresji, również słownej, która boli tak samo.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin