opis.rtf

(3 KB) Pobierz

1. Bezsenni
2. Cialo i krew
3. Czarny Aniol
4. Czternascie obliczy strachu
5. Demon Zimna
6. Demony Normandii
7. Diabelski Kandydat
8. Drapiezcy
9. Droga zelazna
10. Dziedzictwo
11. Dzinn
12. Geniusz
13. Glod
14. Ikon
15. Kly i pazury
16. Kondor
17. Kostnica
18. Krzywa Sweetmana
19. Manitou
20. Nocna plaga
21. Podpalacze ludzi Tom 1
22. Podpalacze ludzi Tom 2
23. Rook
24. Rytual
25. Sfinks
26. Smiertelne sny
27. Studnie piekiel
28. Swiety Terror
29. Szatanskie Wlosy
30. Tengu
31. Uciec przed koszmarem
32. Walhalla
33. Wizerunek zla
34. Wojownicy nocy Tom 1
35. Wojownicy nocy Tom 2
37. Wyklety
38. Zakleci
39. Zaraza
40. Zemsta Manitou
41. Zjawa
42. Zwierciadlo piekiel




Graham Masterton urodził się w Edynburgu 16 stycznia 1946 roku. Jego dziadkiem był Thomas Thorne Baker, znakomity naukowiec, który wynalazł DayGlo i jako pierwszy przekazał zdjęcia przez radioodbiornik. Po ukończeniu szkoły Whitgift w Croydon pracował jako dziennikarz w „Crawley Observer”. W wieku 24 lat został mianowany na współpracownika „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Początkowo pisał poradniki seksuologiczne, jednym z których była „Magia seksu”. Zadebiutował jako autor horrorów w 1976 roku książką o tytule „Manitou”, na podstawie której po dwóch latach nakręcono film o tym samym tytule. Od tej pory Graham wydał ponad 40 horrorów i otrzymał nagrody za:

„Kostnica” („Charnel House”, za którą otrzymał nagrodę Special Edgar przez Mystery Writers of America
„Zwierciadło piekieł” („Mirror” nagrodzone Srebrnym Medalem przez West Cost Review of Books,
„Wizerunek zła” („Family portrait”, będące aktualizacją opowieści Oscara Wilde’a „The picture of Dorian Gra”, za którą zdobył nagrodę Prix Julia Verlanger jako jedyny pisarz niefrancuski.

Poza wymienionymi wyżej nagrodami, Graham Masterton był jeszcze wielokrotnie nagradzany za swoje opowiadania i powieści. Łącznie Graham Masterton napisał ponad sto nowel, a poza nimi pisze również thrillery, powieści historyczne, horrory, nowele o klęskach żywiołowych, nowele dla dzieci, opowiadania, jak również sagi historyczne. Jego trzy opowiadania zostały sfilmowane dla Tony’ego Scotta, twórcy telewizyjnego serialu „The Hunger”. Graham Masterton jest autorem ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na 18 języków. W 1999 roku powstała biografia Mastertona zatytułowana „Manitou Man”. Masterton jest stałym współpracownikiem „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Nowa Fantastyka”, „Woman” i „Woman’s Own”. Wraz z żoną i trzema synami mieszka w gotyckiej wiktoriańskiej rezydencji w domku nad rzeką Lee w Cork (Irlandia) w Irlandii.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin