Drużyna jako posterunek obserwacyjny-konspekt.doc

(58 KB) Pobierz
ZATWIERDZAM

ZATWIERDZAM                                                                                                  ZŁOCIENIEC .........................

 

 

 

PLAN KONSPEKT

Do przeprowadzenia zajęć z taktyki.

 

 

 

TEMAT: 22  DRUŻYNA JAKO POSTERUNEK OBSERWACYJNY.

 

 

CELE: a) uczyć:

-          umiejętności wyboru miejsca na posterunek obserwacyjny;

-          urządzenia i organizacji pracy na posterunku;

-          utrzymywania łączności i przekazywania meldunków z obserwacji;

b) doskonalić:

-          prowadzenie rozpoznania drogi marszu;

-          elementy maskowania i poruszania się w terenie;

 

CZAS:

 

MIEJSCE:

 

METODA:  praktyczna

 

ZAGADNIENIA:

1.      Prowadzenie rozpoznania drogi marszu pieszo.

2.      Wybór miejsca i wykonanie PO.

3.      Urządzenie i wyposażenie PO.

4.      Organizacja pracy na PO.

5.      Utrzymywanie łączności na PO.

 

ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWE:

-          etatowe oporządzenie

-          etatowe uzbrojenie

-          lornetka                                                        -

-          łopatka piechoty                                          -

-          rdst. „TUBEROZA”                            -

 

LITERATURA:

                            „Regulamin działań taktycznych cz. II”

                            „Posterunek obserwacyjny i ruchomy posterunek obserwacyjny.”                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEBIEG SZKOLENIA

 

Lp.

ZAGADNIENIA

CZYNNOŚCI KIEROWNIKA

CZYNNOŚCI INSTRUKTORÓW

 

1

 

Część wstępna

 

-podaję temat zajęć,

-podaję zagadnienia szkoleniowe,

-omawiam organizację zajęć,

-omawiam warunki bezpieczeństwa,

-nakazuję instruktorom odprowadzenie szkolonych na punkty nauczania i rozpoczęcie szkolenia.

 

 

Stoją na zbiórce i słuchają.

 

2

 

Zag.1.

 

Kontroluję praktyczne prowadzenie rozpoznania. Szczególną uwagę nakazuję zwrócić na maskowanie i bojowe zachowanie się w działaniach.

 

d-ca plutonu prowadzi szkolenie według planu pracy. Żołnierze wykonują polecenia    d-cy plutonu i ćwiczą do pełnego opanowania.

 

 

3

 

Zag.2.

 

Kontroluję praktyczne wykonanie posterunku .

 

d-ca plutonu prowadzi szkolenie według planu pracy. Żołnierze wykonują polecenia    d-cy plutonu i ćwiczą do pełnego opanowania.

 

 

4

 

Zag.3.

 

Kontroluję praktyczne prowadzenie szkolenia.

 

d-ca plutonu prowadzi szkolenie według planu pracy. Żołnierze wykonują polecenia    d-cy plutonu i ćwiczą do pełnego opanowania.

 

 

5

 

Zag.4.

 

Kontroluję przebieg szkolenia i postępy czynione przez szkolonych.

 

d-ca plutonu prowadzi szkolenie według planu pracy. Żołnierze wykonują polecenia    d-cy plutonu i ćwiczą do pełnego opanowania.

 

 

6

 

Zag.5.

 

Kontroluję przebieg szkolenia.

Obserwuję praktyczne nawiązywanie łączności i przekazywanie meldunków.

 

d-ca plutonu prowadzi szkolenie według planu pracy. Żołnierze wykonują polecenia    d-cy plutonu i ćwiczą do pełnego opanowania.

 

 

7

 

Część końcowa

 

-nakazuję zbiórkę kompanii;

-omawiam osiągnięte cele szkoleniowe;

-wykazuję pozytywy i niedociągnięcia;

-nakazuję przemieszczenie do rejonu wyjściowego.

 

 

Stoją na zbiórce i słuchają.

 

 

 

 

 

OPRACOWAŁ;

 

 

 

 

 

 

 

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

 

 

 















 

3 PN

 

2 PN

 

1 PN

 

4 PN

 

5 PN

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin