Epilepsję często poprzedzają nawracające ataki , bez uprzednich przyczyn emocjonalnych. Ataki są często gwałtowne . Przy tzw. Dużych napadach padaczkowych pacjent traci przytomność , po wydaniu głośnego okrzyku , pada na ziemię , z objawami ogólnych skurczów mięśni , rozszerzeniem źrenic , nierównomiernymi skurczami wszystkich czterech
Kończyn sinicą twarzy , niemożnością utrzymania moczu i stolca i przygryzieniem koniuszka języka . Taki napad padaczkowy może trwać kilka minut , poczym pacjent zasypia głęboko i w ogóle nic nie pamięta o ataku po obudzeniu się . Przy małym napadzie padaczkowym atak trwa tylko kilka sekund z utratą przytomności , ale bez skurczów .
Pacjent może nagle się wpatrywać uporczywie w przestrzeń , prosto przed siebie , a przedmioty trzymane w dłoni wypadają mu . Epilepsja może być także spowodowana ogniskowymi organicznymi uszkodzeniami mózgu , którym to przypadku nie powstaje zaburzenie świadomości ale pojawia się konwulsyjny ruch po jednej stronie ciała i drętwienie górnych i dolnych kończyn i twarzy . W przypadku nie ustających ataków należy podjąć kroki tak jak w angłych wypadkach , a stan ten jest zwany jako stan padaczkowy .
Leczenie : należy wybrać punkty w zależności od objawów . Zastosować silną stymulację o odpowiedniej sile .
Zalecenia :
a-punkty Heuzhong { Du .26}, Houxi {S.I.3}, Shenmai {U.B.62},
b- Zaihui {Du. 20}, Zhongwan {Ren12}, Fenglong {St.40},
c- Xinshu {U.B.15}, Ganshu {U.B.18}, Sanyinjiao {Sp. 6},
Należy wykorzystac punkty z grupy a podczas napadu .Punkty b i c można nakłuwać na przemian w okresie ustępowania choroby . Epilepsja jest jedynie symptomem . Poza akupunkturą należy podawać leki w zależności specyficznego stanu pacjenta .
Kebek